Facebook Google+ Twitter

Kraków: Policja zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów

Podczas wspólnej akcji policjanci z celnikami zabezpieczyli tytoń wartości prawie 2,5 miliona złotych. W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach znajdowała się profesjonalna linia produkcyjna przeznaczona do hurtowej produkcji papierosów.

Kolejny sukces krakowskiej policji / Fot. Sławomir OstrowskiNielegalną fabrykę papierosów na obrzeżach Krakowa namierzyli funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Nie wiadomo jeszcze od jakiego czasu działała fabryka i jaką ilość nielegalnie wyprodukowanych papierosów udało się przestępcom wprowadzić na rynek. Wykrycie fabryki utrudniało fakt, że pomieszczenia produkcyjne miały specjalnie wygłuszone ściany. Zabezpieczone maszyny do produkcji i paczkowania papierosów były dostosowane do produkcji na potrzeby obrotu hurtowego.

Efektem wspólnej akcji policjantów i funkcjonariuszy Izby Celnej było przejęcie ponad 8 ton tytoniu oraz innych komponentów przeznaczonych do produkcji papierosów (m.in. milion sztuk filtrów, folia, bibuła, klej) i paczki do pakowania papierosów z logo znanych na rynku firm (około 2 milionów 400 tysięcy paczek). Z zabezpieczonych komponentów przestępcy mogliby wyprodukować około 2,5 miliona paczek papierosów. Skarb Państwa straciłby na tym z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego co najmniej 4,5 miliona złotych.

Zatrzymany przez policją 23-letni mieszkaniec Krakowa, podejrzewany o udział w tej sprawie, usłyszał już zarzuty, dotyczące nielegalnej produkcji wyrobów akcyzowych i wykorzystywania zastrzeżonych znaków towarowych, za co grożą mu m.in. wysokie grzywny. Obecnie przebywa on w areszcie tymczasowym, policja przewiduje dalsze zatrzymania. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Nowej Huty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.