Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21176 miejsce

Kraków. Polskie orły królewskie z radzieckich zegarków

Te, jakże oryginalne obrazy to w głównej mierze przedstawienia polskich orłów historycznych od denara Mieszka I po czasy II Rzeczpospolitej.

Kraków. Polskie orły królewskie z radzieckich zegarków / Fot. fot. M. PółtorakW Galerii Pauza InGarden trwa wystawa Mariana Cholerka - „Polskie orły królewskie z radzieckich zegarków” w ramach 23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima.
Te, jakże oryginalne obrazy to w głównej mierze przedstawienia polskich orłów historycznych od denara Mieszka I po czasy II Rzeczpospolitej.

Kraków. Polskie orły królewskie z radzieckich zegarków / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Polskie orły królewskie z radzieckich zegarków / Fot. fot. M. PółtorakWszystkie prace wykonane zostały z części mechanizmów najbardziej popularnych radzieckich zegarków.
Jak wspomina autor, Marian Cholerek historia tych oryginalnych dzieł rozpoczęła się około 25 lat temu, kiedy to w piwnicy u kolegi znalazł mnóstwo części mechanizmów zegarków i zauważył w nich artystyczną możliwość do wykorzystania w tworzeniu prac plastycznych. Od tego momentu, jak sam mówi – „rozkręca czas” i tworzy z jego niepotrzebnych części nowe formy. Kraków. Polskie orły królewskie z radzieckich zegarków / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Polskie orły królewskie z radzieckich zegarków / Fot. fot. M. Półtorak

Marian Cholerek urodził się w 1946 w Bielsku-Białej, absolwent bielskiego Liceum Technik Plastycznych. Jest twórcą opracowań plastycznych do filmów i autorem scenariuszy. Laureat wielu nagród festiwalowych (Oberhausen, Teheran, Bratysława, Kraków, Łódź). Należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Kraków. Polskie orły królewskie z radzieckich zegarków / Fot. fot. M. PółtorakRealizuje autorską koncepcję płaskorzeźb o powierzchniach zdobionych werkami zegarków, w tym tzw. chronometryczne orły, którymi obdarowuje cenione przez siebie osobistości.

Wystawa potrwa do 18 listopada.
Informacje na FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.