Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27283 miejsce

Kraków: Pomoc Dobczycom

Zespół Opery Krakowskiej zagrał specjalny koncert przebojów operowych i operetkowych, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc osobom poszkodowanym przez nawałnicę, która przeszła nad Dobczycami.

Nowy Gmach Opery Krakowskiej / Fot. Sławomir OstrowskiNoc z 22 na 23 sierpnia na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Dobczyc. Na szczęście tych ludzi nie pozostawiono samym sobie czego najlepszym dowodem jest koncert, który dziś odbył się w Operze Krakowskiej.

- Jesteśmy wrażliwi na krzywdę. To jest nasz gest solidarności z mieszkańcami Dobczyc. Dzielimy się tym, co umiemy robić, a więc przekazywaniem emocji przez muzykę. Artyści oraz nasze zespoły techniczne wezmą udział w koncercie bez honorariów - mówi Bogusław Nowak, dyrektor Opery Krakowskiej.

W charytatywnym koncercie wystąpili artyści Opery Krakowskiej oraz zaproszeni soliści gościnni. Swój udział potwierdzili m.in.: Ewa Biegas, Aleksandra Chacińska, Agnieszka Cząstka, Katarzyna Oleś-Blacha, Bożena Zawiślak-Dolny, Andrzej Biegun, Mariusz Godlewski, Tomasz Kuk i Adam Zdunikowski. Orkiestrę i solistów poprowadzi Tomasz Tokarczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.