Facebook Google+ Twitter

Kraków. Porywaczka dziecka nie trafi do aresztu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-15 19:58

Kobieta, która uprowadziła dwudniowego noworodka ze szpitala Żeromskiego w Krakowie nie trafi do aresztu. Decyzję podjął prokurator po uprzednim przesłuchaniu kobiety i postawieniu jej zarzutów.

Ewelina G. została objęta dozorem policyjnym, ma też zakaz zbliżania się do szpitalnych oddziałów położniczych i noworodkowych. Prokurator przesłuchał ją w szpitalu psychiatrycznym, do którego trafiła na obserwację. Nie wiadomo na razie, jak długo tam zostanie. Za uprowadzenie noworodka i narażenie go na utratę zdrowia i życia kobiecie grozi kara trzech lat więzienia. Badania wykazały też, że w chwili porwania dziewczyna była pod wpływem marihuany.

Ewelina G. przyszła do szpitala w piątek. Personelowi medycznemu mówiła, że odwiedza koleżankę. W sobotę nad ranem przez nikogo niezauważona wyszła ze szpitala razem z dzieckiem. Po czterech godzinach ją i noworodka odnaleźli policjanci. Dziecku nic się nie stało.

W szpitalu trwa wewnętrzne postępowanie, które ma wyjaśnić, w jaki sposób kobieta dostała się na oddział i zdołała wyjść z dzieckiem. Sprawę wyjaśnia też krakowska policja i prokuratura.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.