Facebook Google+ Twitter

Kraków. POST(P)OP w CSW SOLVAY

W swojej sztuce Maciej Wieczerzak wykorzystuje w głównej mierze typowe, rzec można, standardowe motywy popkulturowe związane z seksualnością i śmiercią, wsparte ironią.

Kraków. POST(P)OP w CSW SOLVAY / Fot. fot. M. PółtorakPOST(P)OP to cykl prac, które maja na celu pokazanie zmagań artysty z subiektywnym i płynnym odbiorem współczesnego świata.
W swojej sztuce Maciej Wieczerzak wykorzystuje w głównej mierze typowe, rzec można, standardowe motywy popkulturowe związane z seksualnością i śmiercią, wsparte ironią, humorem i symboliczną grą pomiędzy tymi atrybutami.
Gra ta, odbywa się w linii wizualizacja - skojarzenie znaczeń, a także kolorowych, mocnych złudzeń optycznych.

Kraków. POST(P)OP w CSW SOLVAY / Fot. fot. M. PółtorakAnna Sidoruk, w katalogu wystawy tak charakteryzuje sztukę Wieczerzaka: "Tym, co odróżnia obrazy składające się na POST(P)OP od wcześniejszych prac artysty, jest większa świadomość przestrzeni, zarówno tej na obrazie, jak i poza nim. W niektóre prace zostały wbudowane obrazy podprogowe - takie, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się tylko ozdobą, ale przy głębszym wejrzeniu otwierają dodatkową perspektywę znaczeniową".

Kraków. POST(P)OP w CSW SOLVAY / Fot. fot. M. PółtorakSam artysta zaś mówi - „Przeważnie coś nie jest tym, na co wygląda. Staram się rozbijać rzeczy na czynniki pierwsze, a dopiero później analizować, o co w tym wszystkim chodzi. Mam nadzieję, że mój widz również wciągnie się w tę grę”.

Informacje na SOLVAY POST(POP)

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.