Facebook Google+ Twitter

Kraków: Poważne utrudnienia w centrum

W związku ze zbliżającym się spotkaniem ministrów obrony narodowej państw NATO, Kraków czekają zmiany w organizacji ruchu.

W dniach 19 - 20 lutego 2009 r. w Krakowie odbędzie się - pod przewodnictwem Sekretarza Generalnego NATO Jaapa de Hoop Scheffera - Nieformalne Spotkanie Ministrów Obrony Państw NATO. Dla mieszkańców Krakowa i gości wiązało będzie się to z utrudnieniami komunikacyjnymi.

Już od dziś (17 lutego, wtorek) nie można parkować na następujących ulicach i placach: Powiśle, Podzamcze, Zwierzyniecka, Krupnicza, Wenecja, Garncarska, Wielopole, Librowszczyzna, Zyblikiewicza, Bohaterów Getta, Zabłocie, Nadwiślańska i Kadrówki. Utrudnienia potrwają do 20 lutego. W tym czasie z użytkowania wyłączone zostaną też parkingi przy Muzeum Narodowym i przy ulicy Powiśle.

Mapka z zaznaczonymi zmianami w ruchu / Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, KrakówNa czas trwania szczytu z ruchu wyłączone będą też fragmenty układu drogowego. Od jutra (18 lutego, środa) od godz. 6.00 nie będzie można korzystać z następujących ulic:
• Powiśle i Podzamcze na odcinku od ulicy Straszewskiego do ulicy Zwierzynieckiej (objazdy ulicami: od strony Wawelu - ul. Straszewskiego, od Filharmonii – ul. Zwierzyniecką, alejami Trzech Wieszczów, mostem Dębnickim, Grunwaldzkim, ul. Dietla i Stradomską);
• Krupniczej na odcinku od alei Mickiewicza do ulicy Skarbowej (objazd ulicami Czarnowiejską, Dolnych Młynów, Krupniczą, Cybulskiego, Piłsudskiego);
• Wenecja na odcinku od ulicy Krupniczej do ulicy Cybulskiego;
• Wielopole od skrzyżowania z ulicą Librowszczyzna do ulicy Westerplatte (objazdy ulicami Sebastiana i św. Gertrudy).

Przewiduje się, że ulice będą zamknięte do 20 lutego do godz. 20.00. Dodatkowo wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu w ciągu ulicy Straszewskiego, od skrzyżowania z ulicą Poselską do ulicy Zwierzynieckiej.

W związku ze zmianami organizacji ruchu inaczej będzie kursować komunikacja miejska i prywatna. Szczególnie dotyczy to linii numer 304, 502, 603, 609 oraz busów przewoźników prywatnych.

Podczas szczytu NATO mogą też wystąpić utrudnienia w ruchu pieszym przy obiektach, gdzie zakwaterowani będą goście, a więc przy hotelu Sheraton na ul. Powiśle oraz innych, czasowo niejawnych lokalizacjach.

Nieformalny szczyt ministrów obrony narodowej zgromadzi w Krakowie nie tylko oficjalne delegacje z kilkudziesięciu krajów, ale także prawie 300 dziennikarzy. Władze Krakowa spodziewają się także manifestacji organizacji anarchistycznych i pacyfistycznych. Obie manifestacje zaplanowane są na czwartek, 19 lutego. Między 16.00 a 19.00 odbędzie się przemarsz anarchistów od Rynku Głównego do ulicy Retoryka. Wieczorem, na krakowskich Błoniach, w rejonie hotelu Cracovia, zorganizowany będzie wiec.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Kraków MON NATO


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.