Facebook Google+ Twitter

Kraków: Proces o wstrzymanie rozpowszechniania rzekomej biografii Lecha Wałęsy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-20 07:57

W Krakowie ma się dziś rozpocząć proces w sprawie rzekomej biografii Lecha Wałęsy. Sprawę o ochronę dóbr osobistych wytoczył wydawcy kiążki adwokat Ryszard Rydiger. Wstrzymania rozpowszechniania książki domaga się także córka byłego prezydenta.

Książka Pawła Zyzaka "Lech Wałęsa. Idea i historia" ukazała się wiosną tego roku i wzbudziła ogromne kontrowersje. Zdaniem krytyków nie jest pracą historyczną bo opiera się na anonimowych źródłach. Zawiera sugestie o współpracy Wałęsy z SB i o jego nieślubnym dziecku. Atmosferę podgrzał fakt, że autor - 24-letni historyk z Krakowa - w trakcie pisania książki pracował w oddziale IPN.

Córka Lecha Wałęsy Anna Domińska uważa, że publikacja narusza jej dobra osobiste. Chodzi o szacunek do jej ojca i godność osobistą. Wcześniej wydawcę książki - wydawnictwo Arcana pozwał do sądu mecenas Ryszard Rydiger.

Uznał, że publikacja obraża jego dobra osobiste czyli pamięć o symbolu, jakim dla niego jest Lech Wałęsa. Adwokat założył nawet stronę internetową poświęconą tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.