Facebook Google+ Twitter

Kraków: Proces ws. książki o Lechu Wałęsie odroczony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-31 20:14

Krakowski sąd do października odroczył proces w sprawie głośnej książki o Lechu Wałęsie. Nietypowy pozew przeciwko wydawnictwu Arcana, które opublikowało pracę "Lech Wałęsa. Idea i historia" Pawła Zyzaka złożył krakowski adwokat. Ryszard Ridyger uznał, że książka narusza jego dobra osobiste, obrażając jego pamięć i szacunek dla Lecha Wałęsy.

Adwokat domaga się przeprosin i 10 tysięcy złotych na rzecz Instytutu Lecha Wałęsy. Z roszczeń finansowych powód się wycofał, ale wciąż chce od wydawnictwa przeprosin w mediach.


Sędzia Waldemar Żurek mówi, że krakowski adwokat czuje się urażony książką, bowiem brał udział w wydarzeniach dotyczących przemian w latach 80. i wtedy Lech Wałęsa był dla niego symbolem walki i uczciwości. Dlatego uważa, że naruszone zostały jego dobra osobiste.O odroczenie dzisiejszej rozprawy prosili pełnomocnicy pozwanego wydawnictwa, którzy chcieli się zapoznać z pismami procesowymi powoda. Sąd przychylił się do ich wniosku i wyznaczył termin kolejnej rozprawy na 20 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.