Facebook Google+ Twitter

Kraków. Projekt artystyczny "Workshop"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-11 14:07

Od 8 lipca można zwiedzać wystawę fotografii Bogumiła Strzałki ukazujących symboliczny warsztat, zapomniany, zwyczajny i odchodzący w przeszłość, który stał się inspiracją do stworzenia projektu „Workshop”.

 / Fot. plakatFotografie z cyklu „Workshop” to - jak twierdzi artysta - "pokazanie pomieszczenia lub budynku, będącego miejscem gromadzenia narzędzi i maszyn niezbędnych do produkcji lub naprawy. Przed uprzemysłowieniem gospodarki, był on jedynym miejscem produkcji wszelkiego rodzaju dóbr”.

Wystawa ma ma celu zwrócenie uwagi na fakt, że warsztat to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim symbol prawdziwego mężczyzny. Miejsce z marzeń każdego małego chłopca, pełne schowków, pudełek i narzędzi, których przeznaczenie jest tajemnicą. To także miejsce, w którym ojciec przekazywał swojemu synowi własne umiejętności i tym samym dla chłopca stawał się bohaterem. Taki symboliczny warsztat, zapomniany, zwyczajny i odchodzący w przeszłość, stał się inspiracją do stworzenia projektu „Workshop”.

Bogumił Strzałka - rocznik 81', absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych Wydziału Kreatywnej Fotografii. Fotografią interesuje się od zawsze, na początku była ona dla niego tylko narzędziem dokumentacji życia, obecnie jest jego największą pasją i narzędziem kreowania rzeczywistości. Otaczający świat jest według niego przestrzenią pełną nieodkrytych miejsc, zapomnianych obrazów i nienazwanych emocji. Wszystko to dostrzega i utrwala na swoich fotografiach. Uczestnik konkursów fotograficznych, autor wystawy „W ramach rzeczywistości” w 2008 r.

Wystawa czynna od 8 lipca o 12 - 31 sierpnia

Więcej: Dwór Czeczów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.