Facebook Google+ Twitter

Kraków. Projekt "Kafka-Oswajanie Obcego"

Celem projektu prof. Zbigniewa Bajki jest przedstawienie twórczości Franza Kafki w szerzymy aspekcie w ramach innych niż literatura dziedzin sztuki. oraz spojrzenie na siebie przez pryzmat twórczości artysty.

 / Fot. plakatJuż 11 maja w Centrum Sztuki Współczesnej niezwykle ciekawe spotkanie ze sztuką. KAFKA-OSWAJANIE OBCEGO to projekt artystyczny, którego celem jest przedstawienie twórczości Franza Kafki, w szerzymy aspekcie w ramach innych niż literatura dziedzin sztuki oraz spojrzenie na siebie przez pryzmat twórczości artysty. W programie imprezy przewidziano m.in.:

- CZYTANIE AFORYZMÓW KAFKI „od dzieci do profesorów” co oznacza, że zapraszamy wszystkich chętnych umiejących czytać i pisać. Etap oswajania się z Kafką to proces długoterminowy, zaczynamy więc od najmłodszych lat. Kafka napisał 109 aforyzmów, zaproście też swoich znajomych… Czytanie wiąże się ściśle z oswojeniem OBCEGO- KAFKĄ czyli zapisem aforyzmu na plakacie, które w konsekwencji będą częścią albumu przygotowywanego przez prof. Zbigniewa Bajka w związku z 90 rocznicą śmierci autora.

- PERFORMANCE „KOLONIA KARNA” – to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć prof. Zbigniewa Bajka podczas jego pracy przy udziale osób, które poddają się temu działaniu. Chętnych modeli i modelki do tatuowania po ciele zapraszamy do zgłaszania się mailowo lub osobiście.

- PERFORMANCE „PRZEMIANA”- niespodzianka.

- PERFORMANCE „PASJA” – prowadzenie: Prof. Adam Wsiołkowski - lektor, Mateusz Bednarz - muzyka, Katarzyna Zabielska – harfa (improwizacje).

- WERNISAŻ – galeria dolna wystawa indywidualna Zbigniewa Bajka; galeria górna – wystawa pokonkursowa „plakatów oswojonych” przez dzieci i młodzież z pracowni Izabeli Bieli w Młodzieżowym Domu Kultury im. A. Bursy w Krakowie ( rozdanie nagród ), wybrane plakaty wykonane podczas wydarzenia.

Informacje na http://www.solvay.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To wspaniały materiał. Kraków to stolica polskiej kultury.
I pomyśleć, że tam gdzie była słynna Supertomasyna, a potem, Zakłady Chemicznej Solwaj truciciel Borku Fałęckiego i innych okolic teraz jest to nowoczesne przemysłowo - kulturalne miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.