Facebook Google+ Twitter

Kraków przed jutrzejszymi uroczystościami

Po Warszawie, czas na Kraków. Kilka informacji dla tych, którzy pragną złożyć hołd prezydenckiej parze w stolicy Małopolski.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, uroczystości w Krakowie mają rozpocząć się o godzinie 14. Plan Centrum Miasta, jaki dostępny był w lokalnym centrum informacji pokazuje drogi, którymi można będzie dotrzeć na płytę Rynku. Osoby, którym udało się uzyskać karnety wejściowe, będą mogły wejść na główną część płyty Rynku "Sektor Szary". Dla osób niepełnosprawnych przewidziano możliwość wejścia od strony ul. św. Jana (wejście od godziny 6).

W związku z wymogami bezpieczeństwa zabronione jest przynoszenie na teren uroczystości broni, przedmiotów niebezpiecznych, napojów alkoholowych, środków odurzających, a do sektorów dużych toreb/ plecaków. Dodatkowo niemożliwe będzie wniesienie do sektorów stołeczków. Osoby mieszkające przy trasie przejazdu konduktu żałobnego mogą spodziewać się kontroli służb bezpieczeństwa.

Telebimy będą ustawione po obu stronach Rynku Głównego, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, na lotnisku Czyżyny, na Błoniach.

Dojazd samochodem do centrum miasta będzie niemożliwy. Zakaz zatrzymywania się i postoju będzie obowiązywał na ulicach: Stradomskiej, św. Anny, Szpitalnej, Mały Rynek, Mikołajskiej, św. Krzyża, Siennej, na pl. Mariackim, Bernardyńskiej, Smoczej, Koletek, św. Agnieszki, św. Gertrudy, Sukienniczej.

Parkingi dla osób, które nie będą mogły skorzystać ze wzmocnionej komunikacji miejskiej dostępne będą parkingi przy centrach handlowych: Zakopianka, Bonarka, Krokus, M-1, a także: wzdłuż ulic Armii Krajowej i Witosa.

Po zakończonej Mszy kondukt żałobny przejdzie na Wawel, gdzie w wyłącznej obecności osób najbliższych zostanie zakończona uroczystość pogrzebu. Wstęp na Wawel dla osób pragnących pokłonić się przed kryptą Pary Prezydenckiej, będzie możliwy po opuszczeniu Wawelu przez wszystkich gości. Przerwa związana z pracami wykończeniowymi kamieniarzy nastąpi między godz. 6.00, a 9.00 w poniedziałek.

__________
PAP
krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Program uroczystości żałobnych i pogrzebowych - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.