Facebook Google+ Twitter

Kraków przed pogrzebem. Specjalne wejściówki do rozdania

Msza w języku łacińskim odprawiana przez kardynała Angelo Sodano, 10 tysięcy wejściówek do rozdania do specjalnego sektora, możliwość zwiedzenia krypty w niedzielę. Kraków jest już na ostatniej prostej w przygotowaniach do uroczystości pogrzebowych.

 / Fot. Sławomir Ostrowski / Wiadomości24.plWiadomo już, kto odprawi mszę pogrzebową prezydenta. Będzie to kardynał Angelo Sodano, dziekan Kolegium Kardynalskiego. - Msza zostanie odprawiona w języku łacińskim. Wcześniej słowo wstępne wygłosi kardynał Dziwisz. Chęć wzięcia udziału w uroczystości zgłosiło 60 biskupów - mówił podczas dzisiejszej konferencji biskup Józef Guzdek.

O godzinie 14 rozpocznie się msza pogrzebowa. Osoby, które przybędą na uroczystości będą mogły uczestniczyć w Eucharystii o godzinie 12 w sanktuarium w Łagiewnikach albo na krakowskich Błoniach. - Trzeba pamiętać, że jest to niedziela, więc chrześcijanie chcą uczestniczyć w mszy - tłumaczył biskup Guzdek.

"Korzystajmy z komunikacji"

- Ze względu na spodziewane utrudnienia w ruchu w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezydenckiej pary apeluję, aby w sobotę i niedzielę, zrezygnować z samochodów na rzecz komunikacji miejskiej - prosi Jacek Majchrowski, prezydent miasta.

Do apelów prezydenta dołącza się Komendant Miejski Policji w Krakowie Wacław Orlicki. - Proszę, niech mieszkańcy starają się nie korzystać z samochodów w te dni. Orlicki zwrócił się także z prośbą do osób, które będą przyjeżdżać do Krakowa na uroczystości samochodami lub autokarami, by włożyły za szybę białą kartkę. - To ułatwi nam kierowanie ruchem. Będziemy wtedy kierować na najdogodniejsze miejsca parkingowe, co nie oznacza, że na najbliższe - zaznacza Orlicki.

- W tym dniu na bieżąco będzie można sprawdzać jak funkcjonuje komunikacja miejska na stronie magistratu - mówi Adam Młot, pełnomocnik prezydenta ds. bezpieczeństwa miasta Krakowa.

10 tysięcy wejściówek do rozdania

Adam Młot, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds.bezpieczeństwa, podczas środowej konferencji prasowej / Fot. Sławomir Ostrowski / Wiadomości24.pl10 tysięcy wejściówek do sektora umieszczonego tuż przed Bazyliką Mariacką zostanie rozdysponowanych już jutro. Od godziny 10 będą dostępne w Punkcie Informacji Miejskiej przy ulicy św. Jana 2 oraz w Pawilonie Wyspiańskiego na placu Wszystkich Świętych 2.

Osoby, które będą chciały dostać się na płytę Rynku będą wpuszczane tam od godziny 6 rano. - Apeluję, aby nie przynosić plecaków, torebek, ze względów bezpieczeństwa - tłumaczy Wacław Orlicki. Na Rynek nie będzie można się dostać od strony Małego Rynku i od ulicy Floriańskiej, która jest przeznaczona dla specjalnych gości.

Krypta dostępna od niedzieli

- Gdy tylko BOR opuści Wawel będzie istniała możliwość zwiedzenia krypty. To będzie około godziny 19-20. Jest tylko jedna prośba miejscowego proboszcza, aby nie przynosić kwiatów i zniczy, tylko przyjść i pomodlić się - powiedział Jacek Majchrowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kolejki po wejściówki to zapewne już teraz się ustawiają... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.