Facebook Google+ Twitter

Kraków. Przedpremierowy pokaz filmu "Pod Mocnym Aniołem"

Dzisiaj, 14 maja, w Hotelu Crown Piast w Krakowie odbył się przedpremierowy pokaz filmu w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego pt. "Pod Mocnym Aniołem" oraz konferencja prasowa realizatorów i aktorów.

Pani Kinga Preis udziela wywiadu TVP / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO KrakówScenariusz oparty jest na książce Jerzego Pilcha pod tytułem "Pod Mocnym Aniołem", która zdobyła nagrodę literacką NIKE w 2001 roku. Tematem filmu jest alkoholizm w różnych środowiskach, bez względu na status społeczny i płeć.

Film był realizowany na terenie Sądecczyzny oraz w Krakowie. Zdjęcia realizowano między innymi na terenie Szpitala Psychiatrycznego w Krakowie - Kobierzynie.

Reżyser filmu Pan Wojciech Smarzowski / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO KrakówObecnie realizowane są sceny końcowe i jeszcze w tym roku ma nastąpić kolaudacja produkcji. Do rozpowszechniania film ma wejść dopiero na początku 2014 roku. Jak wynikało z dyskusji film powinien być pokazywany nie tylko w telewizji, ale też w szkołach średnich i środowiskach studenckich.

Producentem filmu jest Pan Jacek Rzechak z Firmy Profil Film, reżyseruje Wojciech Smarzowski. Muzykę napisał Mikołaj Trzaska. Autorem zdjęć jest Tomasz Madejski. Dystrybutorem na rynku polskim jest Kino Świat Sp. z o.o. z Warszawy.

W filmie bierze udział plejada znanych aktorów nie tylko z krakowskich teatrów, znane twarze z wielu polskich seriali telewizyjnych. Warto wymienić takich aktorów: Kinga Preis, Iwona Bielska, Iza Kuna, Julia Kijowska, Iwona Wszołkówna, Pan Marian Dziędziel, Pani Julia Kijowska, Robert Więckiewicz / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO KrakówRobert Więckiewicz, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski, Robert Wabich i inni.

Masz ochotę obejrzeć dobry film wieczorem w telewizji? Nie wiesz, co jest emitowane? Sprawdź program tv!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szanowny Panie Pawle. Ja rozumie , że macie prawo wg. własnego założenia coś zmieniać, ale tak jak w tym tekście został materiał skrócony i nie rozumie dlaczego oraz wycięte zdjęcia Pani dyrektor,gdzie on a była tłem a pierwszym planem makieta. Ja rozumie, ze jest to nie wygodne, że za PRL u było wszystko źle i jak śmiałem zamieścić zdjęcia opracowanego w tamtym okresie przeze mnie wydawnictwa o alkoholizmie i nawiązać do tematy artykułu.
Cenzura była i obecnie jest w innym kształcie. Ja rozumie , że drażni Was to słowo ale to nie tylko moja opinia ale
wielu osób co ograniczyło lub przestało do portalu pisać jak też wielu np. naukowców.
Ja podchodzę do Was szacunkiem i mimo, że to się Wam nie podoba jednak moje 50 letnia praktyka daje prawo jeżeli są drastyczne działania do zaprotestowania. Natomiast nie cierpię byłych i obecnych klakierów. No cóż ci sami po cichu za waszymi plecami co innego mówią, ale ich dane pozostawię sobie. Pozostaje z szacunkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Henryku, chwilka, jest jakiś problem z systemem. Zaraz wróci... A poza tym pisze mi Pan na pocz. wew. że dziękuję za poprawki, a tu stwierdza, że tekst jest "okaleczony". TO jest ta Pańska opinia o "cenzurze".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że tekst został okaleczony i skrócony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.