Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12422 miejsce

Kraków. Przemysław Wideł "Czarno to widzę"

Przemysł Wideł podejmuje próbę zmierzenia się ze światem "ciemności ludzkich umysłów" nieszukających inspiracji w książkach.

Kraków. Przemysław Wideł W Filii 25 Biblioteki Kraków trwa wystawa malarstwa autorstwa Przemysława Wideł zatytułowana "Czarno to widzę" .
Wszystkie prace artysty są czarne. O ich indywidualnym znaczeniu świadczą kształty, które czynią z obrazów swego rodzaju płaskorzeźby. Zamieszczone na ekspozycji obiekty mają wspólną cechę – wielorakie pęknięcia, roztrzaskane elementy, nieregularne wykończenia. Kraków. Przemysław Wideł
"Czarno to widzę " jest zatem formą wyeksponowania tego, co w dzisiejszych czasach jest unifikowane, co przeszkadza w funkcjonowaniu w nowocześnie budowanym społeczeństwie komercyjnym. Czarne skojarzenia są wyobrażeniem postrzegania świata bez wskazówek płynących z kultury, jedynie będących wynikiem rozeznania marketingowego. Jeśli człowiek ma wyobraźnię zbudowaną na kulturze, kształtowaną przez literaturę jest w stanie dostrzec kolory świata bez swoistych gotowych podpowiedzi i sugestii.
Ciemne malarstwo Przemysława Wideł jest zatem artystyczną wizją niemalże apokaliptycznej nicości, która swoim czarnym cieniem obejmie człowieka, choć mądrego to jednak bezmyślnego.
Nawiązania literacko – malarskie są znanym motywem ukazywania zależności pomiędzy słowem a obrazem zawarte, chociażby w dawnym stwierdzeniu un pictura poesis.
Kraków. Przemysław Wideł
Ekspozycja obejmuje wybór destruko-obiektów z cyklu "Post Mortem" i nieprezentowane jeszcze prace powstałe specjalnie z myślą o przestrzeni biblioteki.
Informacje na :F A C E B O O K

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.