Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

776 miejsce

Kraków. PRZEŚWIT Dariusza Milczarka

Światło, cień, barwa – wszystko to tworzy byty emocjonalne, będące tłem dla człowieka i jego tożsamości.

Kraków. PRZEŚWIT Dariusza Milczarka / Fot. fot. M. PółtorakW kawiarni RIO trwa wystawa prac Dariusza Milczarka zatytułowana „Prześwit”. Na ekspozycji możemy zobaczyć cykl malarski, który charakteryzuje się analiza światła i cienia. W malarstwie Milczarka to jednak cień odgrywa dominująca rolę.

Postacie zanurzone w mroku zdają się uciekać od światła, ale też ku światłu. Kolory stanowią pretekst do ukazania gry pomiędzy tymi zjawiskami. Kompozycje kształtowane są mniej lub bardziej intensywnym światłem, gdzie ludzkie postacie stanowią tworzywo dla przedstawienia kształtu i ruchu w kontekście cienia.

Kraków. PRZEŚWIT Dariusza Milczarka / Fot. fot. M. PółtorakMalarstwo to jest, zatem wielopłaszczyznowe a przy tym tajemnicze, hipnotyzujące, ale też posiada emocjonalna intensywność odbioru. Obrazy dryfują między abstrakcją a realizmem, podobnie jak ludzkie namiętności i uczucia.
Ciemne tło, z którego wyłaniają się postacie to sfera ludzkiej świadomości, gdzie nie zawsze możemy odnaleźć tylko racjonalne myśli, ale także sferę ciemną i nieprzyjazną.

Kraków. PRZEŚWIT Dariusza Milczarka / Fot. fot. M. PółtorakWystawa zorganizowana w ramach Krakowskich Spotkań Artystycznych, które w tym roku odbywają się pod hasłem KONFIGURACJE.
Informacje na FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.