Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

38212 miejsce

Kraków. Przyjdź do klasztoru Dominikanów

28 stycznia o godz. 18.00 w Kapitularzu klasztoru Dominikanów w Krakowie odbędzie się promocja książki "Sztuka w kręgu krakowskich dominikanów" wydanej przez Wydawnictwo Esprit przy współpracy z Dominikańskim Instytutem Historycznym.

 / Fot. okładka książkiKsiążka "Sztuka w kręgu krakowskich dominikanów" jest najnowszym, monumentalnym i przełomowym opracowaniem zagadnień z zakresu historii sztuki i architektury, archeologii, konserwacji dzieł sztuki i epigrafiki, dotyczących krakowskiego kościoła Świętej Trójcy i związanego z nim klasztoru Dominikanów.

"Znaczną część zebranych w tomie artykułów stanowią przygotowane przez specjalistów szczegółowe, wnikliwe studia o dziełach sztuki dotąd niebędących przedmiotem osobnych opracowań lub wyniki nowych, niepublikowanych badań konserwatorskich i archeologicznych. Tom ma doniosłe znaczenie dla badań nad historią konwentu krakowskich mendykanów oraz jego miejsca w historii Krakowa".

Podczas spotkania wykład wygłoszą dr hab Marek Walczak i dr Marcin Szyma z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.