Facebook Google+ Twitter

Kraków. Przyjdź do klasztoru Dominikanów

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-01-25 15:57

28 stycznia o godz. 18.00 w Kapitularzu klasztoru Dominikanów w Krakowie odbędzie się promocja książki "Sztuka w kręgu krakowskich dominikanów" wydanej przez Wydawnictwo Esprit przy współpracy z Dominikańskim Instytutem Historycznym.

 / Fot. okładka książkiKsiążka "Sztuka w kręgu krakowskich dominikanów" jest najnowszym, monumentalnym i przełomowym opracowaniem zagadnień z zakresu historii sztuki i architektury, archeologii, konserwacji dzieł sztuki i epigrafiki, dotyczących krakowskiego kościoła Świętej Trójcy i związanego z nim klasztoru Dominikanów.

"Znaczną część zebranych w tomie artykułów stanowią przygotowane przez specjalistów szczegółowe, wnikliwe studia o dziełach sztuki dotąd niebędących przedmiotem osobnych opracowań lub wyniki nowych, niepublikowanych badań konserwatorskich i archeologicznych. Tom ma doniosłe znaczenie dla badań nad historią konwentu krakowskich mendykanów oraz jego miejsca w historii Krakowa".

Podczas spotkania wykład wygłoszą dr hab Marek Walczak i dr Marcin Szyma z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.