Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16258 miejsce

Kraków: Relacja z pielgrzymki do Ziemi Świętej

16 kwietnia 2012 roku rozpoczęła się II pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej do Ziemi Świętej, której przewodniczy kard. Stanisław Dziwisz.

Pielgrzymka do Ziemi Świetej / Fot. Tadeusz Warczak/ z albumu autorkiW pielgrzymce uczestniczą wierni z Archidiecezji Krakowskiej, ponad 600 osób. Wśród pielgrzymów jest ks. Bp Tadeusz Pieronek, pan prof. Franciszek Ziejka, ks. Infułat Bronisław Fidelus i ks. Prof. Tomasz Chmura, którzy w tym roku obchodzą 50-lecie święceń kapłańskich.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej została zorganizowana przez Ojców Franciszkanów z Komisariatu Ziemi Świętej i Archidiecezji Krakowskiej.

Relację z pielgrzymki przesłał przebywający w Ziemi Świętej dla serwisu W24.pl ks. Jan Machniak. Dzięki życzliwości Archidiecezji Krakowskiej, ks. Robertowi Pietrzykowi i osobistemu fotografowi Panu Tadeuszowi Warczakowi, mogę czytelnikom W24.pl przesłać w formie fotorelacji.

16 kwietnia 2012 roku rozpoczęła się II Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej do Ziemi Świętej, której przewodniczy kard. Stanisław Dziwisz. / Fot. Tadeusz Warczak/ z albumu autorkiW pielgrzymce uczestniczą wierni z Archidiecezji Krakowskiej, razem ponad 600 osób. / Fot. Tadeusz Warczak/ z albumu autorki"Pielgrzymka rozpoczęła się mszą świętą w kaplicy biskupów krakowskich o godz. 5.30 rano. Ks. kardynał we wprowadzeniu przypomniał, że jest to wielkie wydarzenie dla archidiecezji, ponieważ przez pielgrzymkę będziemy dziękować za beatyfikację Jana Pawła II, która miała miejsce 1 maja 2011 roku w Rzymie.

Po mszy świętej grupa pielgrzymów z ks. kardynałem udała się do Warszawy na lotnisko Okęcie. Dwa samoloty izraelskich linii lotniczych El Al wyleciały z Warszawy z prawie godzinnym opóźnieniem - jeden o godz 12.30, a drugi o godz. 13.20.

Drugi samolot lądował w Tel Awiwie na lotnisku Ben Guriona o godz. 17.30. Ziemia Święta przyjęła pielgrzymów piękną pogodą - ok 26. stopni Celsjusza.

Po wylądowaniu pielgrzymi autobusami udali się do Betlejem, gdzie zostali umieszczeni w hotelach. Jedna z grup zamieszkała w hotelu Jacir Palace Intercontinental. Po kolacji pielgrzymi udali się na odpoczynek.

Część pielgrzymów już rano wyjechała z Betlejem w stronę Hebronu - starożytnego miasta związanego z historią Izraela.

Tu przed ok. czterema tysiącami lat patriarcha Abraham zakupił pole Machpela razem z grotą na grób dla swojej żony Sary. Według żydowskiej tradycji jest tu wejście do ogrodu Eden. Dlatego też w tym miejscu został pogrzebany Abraham i kolejni patriarchowie: Izaak i Rebeka, Jakub i Lea.

Dla Izraelitów Hebron był stolicą aż do czasów, gdy Dawid przeniósł arkę przymierza do Jerozolimy. Za króla Heroda zostało zbudowane sanktuarium dla patriarchów, które podkreślało wielkość Izraela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.