Facebook Google+ Twitter

Kraków: rower najlepszym środkiem komunikacji

Półtora tysiąca rowerzystów przejechało w niedzielę ulicami Krakowa. W ten sposób, cykliści promowali rower jako najlepszy środek lokomocji w zatłoczonym mieście.

W dwoje / Fot. Sławomir Ostrowski / W24Rowerowy korowód był częścią Święta Cyklicznego. Było kolorowo, głośno i radośnie. - Jesteśmy tu całą rodziną. Niesamowicie jest móc zobaczyć tylu rowerzystów na raz - powiedział Adam, jeden z uczestników. Wszystkich rowerzystów przybyło na krakowski rynek ponad półtora tysiąca. Po triumfalnym podniesieniu rowerów w górę, ruszyli w drogę.  / Fot. Sławomir Ostrowski / W24

Cykliści pokonali siedmiokilometrową trasę, która wiodła głównymi ulicami miasta. Rowerowy przejazd był początkiem Święta Cyklicznego - jednodniowego Festiwalu Kultury Rowerowej. Tegoroczna edycja miała swój finał na terenie dawnych zakładów Miraculum. Tam, rowerzyści mogli skorzystać z darmowego serwisu rowerowego, rozegrać mecz w bike-polo, wziąć udział w warsztatach albo wysłuchać specjalnych wykładów.

Święto Cykliczne nawiązuje tradycjami do rowerowych przejazdów organizowanych w Krakowie w latach dziewięćdziesiątych. Pierwsza edycja Święta odbyła się w 2009 roku i wzięło w niej udział ponad 500 osób.
Rowerzyści na krakowskim rynku / Fot. Sławomir Ostrowski / W24Trasa przejazdu / Fot. Sławomir Ostrowski / W24Rowerzyści na krakowskim rynku / Fot. Sławomir Ostrowski / W24

Rowerem przez Czarny Ląd, śladami podróżnika Kazimierza Nowaka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

A i w Nowogardzie daje się zauważyć sukcesywny rozwój wypoczynku na dwóch kołach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładnie pokazana piękna impreza... Znacznie większa od tych w mniejszych miastach, jak np w Goleniowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ogromna 5 ! ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Rower.... to jest to!"

Pozdrawiam rowerzystów z Krakowa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.