Facebook Google+ Twitter

Kraków. Rozpoczął się konkurs na Najpiękniejszą Czyżyńską Palmę Wielkanocną

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-08 14:54

Już 9 kwietnia startuje pierwsza edycja konkursu na Najpiękniejszą Czyżyńską Palmę Wielkanocną, której inicjatorem jest Centrum Handlowe Czyżyny w Krakowie. Konkurs ma charakter zamknięty i skierowany został do dzieci i młodzieży z wybrany

Plakat konkursowy / Fot. CH CzyżynyPomysł konkursu na palmę wielkanocną w Centrum Handlowym Czyżyny powstał w celu kultywowania i podtrzymywania tradycji wielkanocnej, edukowania dzieci i młodzieży
w zakresie poznawania zwyczajów i obrzędów regionalnych oraz popularyzowania regionalności kultury polskiej wśród młodego pokolenia. To doskonała nauka historii i wyśmienita forma poznania rodzimej sztuki ludowej, z polskich regionów, najmocniej zakorzenionej właśnie w Małopolsce. Dodatkowym celem konkursu jest propagowanie idei zdrowej rywalizacji młodzieży. Za koordynację i organizację wydarzenia odpowiada agencja Pro Signum.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 RokuDo konkursu zostały zaproszone wybrane placówki edukacyjne, zlokalizowane w Krakowie. Pierwsze zgłoszenia już dotarły do organizatora. Laureatów wybiorą klienci Centrum Handlowego, którzy w dniach od 9 do 16 kwietnia głosować będą na poszczególne prace.

Zwycięzców poznamy w ostatnim dniu konkursu - 16 kwietnia o godzinie 16.00 na uroczystym ogłoszeniu wyników, które przekażą: Barbara Błaszczyk – dziennikarka i florystka oraz Krystyna Reinfuss-Janusz – etnografka, zawodowo związana z Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Oglądaj fotogalerię: Święto Palmy Wielkanocnej w Częstochowie

Organizatorzy zapraszają do głosowania oraz uczestnictwa w imprezie finałowej.
Ekspozycja prac konkursowych będzie trwała do 23 kwietnia na terenie Centrum Handlowego Czyżyny w Krakowie.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest w biurze agencji Pro Signum.

Autorka: Magdalena Zawadzka-Wojtaszek

----------------
Centrum Handlowe Czyżyny – to największe centrum handlowe w Krakowie-Nowej Hucie. Zlokalizowane przy ul. Medweckiego 2 jest dogodnie położone zarówno dla klientów dojeżdżających samochodem, jak i komunikacją miejską. Przy centrum znajduje się przystanek autobusowy, kursuje także bezpłatny autobus hipermarketu Carrefour. Znajdują się tu sklepy sieci: Carrefour, Leroy Merlin, Euro RTV AGD, JYSK, a także butiki z modnymi markami odzieżowymi oraz liczne punkty gastronomiczne i usługowe.
Za wynajem i zarządzanie budynkiem odpowiada firma DTZ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.