Facebook Google+ Twitter

Kraków. Rozpoczyna się akcja: "Bezpieczna droga do szkoły"

"Bezpieczna droga do szkoły" to akcja organizowana w pierwszych dniach września przez krakowską policję drogową. Celem akcji jest zwrócenie wszystkich uczestników ruchu na bezpieczeństwo dzieci na drogach.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sign-school-zone-in-Radom.jpgNa ulicach Krakowa akcja rozpocznie się 4 września i potrwa do 15 września. W tym czasie policjanci będą przypominać wszystkim kierowcom o obecności powracających do szkół uczniów. Oznacza to, że w godzinach największego nasilenia ruchu uczniów, w okolicach krakowskich szkół podstawowych policjanci będą pełnili dyżury. Celem działań będzie przede wszystkim pomoc w przekraczaniu jezdni najmłodszym. Stróże prawa udzielą wskazówek pozwalających dzieciom samodzielnie pokonywać drogę do szkoły i z powrotem. W tych dniach policjanci będą szczególnie wyczuleni na wykroczenia przez kierujących.

 / Fot. Łukasz Mic5 września w godz. od 12.00 do 16.00 w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Krakowie dyżurować będą policjanci wspólnie z przedstawicielami Zarządu Dróg i Komunikacji. Dzwoniąc pod numer telefonu: 12 61 54 119, będzie można zgłaszać uwagi dotyczące braku odpowiedniego oznakowania, jak również złożyć propozycję dotyczące poprawy bezpieczeństwa na krakowskich ulicach.

W szkołach zostaną przeprowadzone spotkania z uczniami, mające na celu zwrócenie uwagi na problemy bezpiecznego poruszania się po drogach. Do działań włączą się również funkcjonariusze prewencji oraz dzielnicowi, którzy będą w szkołach realizować spotkania z zakresu prewencji kryminalnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Adam Jaroń
  • Adam Jaroń
  • 02.09.2010 14:08

To bardzo popularna akcja. Trwa zawsze dwa dni lub coś koło tego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.