Facebook Google+ Twitter

Kraków. Rozpoczyna się teatralny festiwal "Boska Komedia"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-07 21:14

W czwartek 8 grudnia w Krakowie rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu "Boska Komedia".

Oficjalny plakat 4. MFT "Boska Komedia" / Fot. Materiały prasoweCzterdzieści spektakli, warsztatów i spotkań z artystami na kilku krakowskich scenach - tak w skrócie przedstawia się 4. edycja festiwalu teatralnego "Boska Komedia" w Krakowie. Jego pierwsze dni zdominują widowiska eksperymentalnego cyklu prapremier (Purgatorio). Już w czwartek 8 grudnia organizatorzy zapraszają na dwie teatralne produkcje. Na Scenie Kameralnej Narodowego Starego Teatru - "Aleksandra. Rzecz o Piłsudskim" w reżyserii Marcina Libera. Spektakl koncentruje się na drugiej żonie legendarnego Marszałka, która nie tylko była partnerką narodowego przywódcy, ale i kobietą o owianej mgłą tajemnicy przeszłością.

Natomiast w Teatrze Łaźnia Nowa publiczność będzie miała okazję zapoznać się z "W imię Jakuba S." (reż. Monika Strzępka). Polska reżyserka próbuje nas przekonać, że jej rodacy aspirujący do klasy średniej, to potomkowie Jakuba Szeli. Co ważne, przedstawienie pokaże nam tą postać z perspektywy historii, jak i czasów współczesnych.

Jak nie teraz to kiedy, jak nie my to kto? (reż. Małgorzata Głuchowska) - Scena Stolarnia Teatru Ludowego, Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie (reż. Mikołaj Grabowski) na Dużej Scenie Narodowego Starego Teatru oraz Wejście smoka. Trailer (reż. Bartosz Szydłowski) - to niektóre festiwalowe propozycje na piątek 9 grudnia. Zwłaszcza ten ostatni z wymienionych spektakli powinien powinien podbić serca publiczności - głównie ze względu na sentyment do lat PRL-u i rzeczywistości podekscytowanej kinowym hitem karate z Brucem Lee.

Czytaj dalej ---->
DraPa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.