Facebook Google+ Twitter

Kraków. Rusza Festiwal Głosu NAGŁOS(Y)

Festiwal Głosu Nagłos(y) jest próbą opowieści o głosie. To oczywiście nie jest łatwe, ale mimo to spróbujemy sprostać wyzwaniu i przedstawić głos ludzki w różnych wcieleniach - mówi Blanka Dembosz, Dyrektor Artystyczny festiwalu.

 / Fot. plakatOd 12 do 14 maja w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki poprzez trzy koncerty i dwa kursy wokalne będzie się snuć opowieść o głosie na głos i na głosy.

Śpiewacy i śpiewaczki będą zajmować się śpiewem dawnym i nowym, tworzyć współbrzmienia barw wysokich, średnich i niskich, wprowadzać w dysonanse i dążyć do konsonansów. Ta historia będzie o kontraście, kontraście głosu operowego i elektroniki, muzyki dawnej i współczesnej, o zderzeniu ciszy i hałasu.
Usłyszymy utwory najnowsze - w tym prawykonanie utworu Atrura Kroschela Etquare... oraz dawne, renesansowe pieśni. Zabrzmi głos ugładzony w legato i głos rozdarty w krzyku, dynamika od najcichszego szeptu po ostry wibrujący wrzask.

W tej rozśpiewanej historii będziemy mieć przewodniczki i przewodników:
 / Fot. plakat-Zespół Śpiewaków Kolegium Muzyki Ewangelickiej i Pan Ton Quartet połączy świat muzyki dawnej i najnowszej,
- profesor Anna Radziejewska poprowadzi Mistrzowski Kurs Śpiewu i podzieli się swoją wiedzą podczas otwartego wywiadu/spotkania,
- Blanka Dembosz przygotuje kurs muzyki elektroakustycznej "Głos z prądem" i ujawni tajniki śpiewania z taśmą.
Trzy koncerty, dwa kursy wokalne i jedno spotkanie z wybitną śpiewaczką.

Szczegółowy program na : NAGŁOS(Y) FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.