Facebook Google+ Twitter

Kraków. Rusza OFAFA, impreza dla miłośników filmów animowanych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-01 12:23

W dniach 17-19 marca już po raz 18. krakowski kinoteatr "WRZOS" gościć będzie Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA .

OFAFA jest imprezą filmową wpisaną na stałe w kalendarz wydarzeń polskiej kinematografii jako jedyny festiwal poświęcony wyłącznie polskiemu, autorskiemu filmowi animowanemu. Festiwal składa sie z dwóch części: konkursowej oraz imprez towarzyszących.

Filmy zgłoszone do konkursu ubiegają się o nagrody w jednej z trzech kategorii: konkurs twórców zawodowych (Złote, Srebrne i Brązowe Kreski), konkurs studentów wyższych szkół filmowych i plastycznych (Grand Prix, Nagroda Specjalna i Nagroda Jury) oraz Konkurs amatorów (Nagroda Główna i Nagrody Jury).

W części pozakonkursowej możemy zobaczyć przeglądy historyczno-tematyczne filmów polskiego kina animowanego, wystawy plastycznych i graficznych prac twórców filmów autorskich oraz skorzystać z możliwości spotkań z twórcami i uczestniczyć w koncertach muzyki filmowej.

Od pięciu lat odbywa się forum dyskusyjne na temat kondycji i przyszłości filmu autorskiego z udziałem twórców, przedstawicieli wytwórni, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, mediów (w tym Telewizji Polskiej) i wszystkich zainteresowanych.

W ubiegłych edycjach festiwalu swoje triumfy święciły filmy m.in. Jerzego Kuci, Piotra Dumały, Ryszarda Czekały, Jana Lenicy, Zbigniewa Koteckiego, Krzysztofa Kiwerskiego, Marka Skrobeckiego, Roberta Turły oraz Tomasza Bagińskiego - autora nominowanej do "Oscara Katedry".

OFAFA jest także miejscem odkrywania nowych talentów .

więcej na http://www.ofafa.pl


Marta Półtorak

Materiał pierwotnie publikowany na Interia 360

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.