Facebook Google+ Twitter

Kraków: Rynek Główny znowu będzie przeciążony imprezami

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2010-02-06 11:02

Specjalnie powołany magistracki zespół miał przez kilka miesięcy opracować listę prestiżowych imprez, które mogłyby się odbywać w Rynku Głównym (tzw. listę Premium). Urzędnicy właśnie skończyli pracę. Okazuje się jednak, że lista... jest taka sama, jak rok temu.

Sylwester na Rynku Głównym w Krakowie / Fot. Jacek Bednarczyk /PAPRadni dzielnicy I (Stare Miasto) nie kryją irytacji. - Przecież odnowiony już Mały Rynek i remontowany plac Szczepański miały przejąć część imprez z przeciążonego Rynku Głównego - denerwuje się Bogusław Krzeczkowski, przewodniczący dzielnicy.

Złość radnych jest uzasadniona. Na liście Premium nie kończy się bowiem długi harmonogram wydarzeń w Rynku. Dodatkowo bowiem prezydent wydaje jednorazowe zgody na imprezy okazjonalne. - Na przykład 50-lecie szkoły pożarniczej czy 100-lecie Harcerstwa Polskiego - wymienia Tadeusz Czarny, dyrektor wydziału spraw administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa.

Imprez jubileuszowych ma być w tym roku na Rynku kilkanaście. Dyrektor Czarny zastrzega, że nie wlicza w nie zgromadzeń religijnych i patriotycznych, na które magistrat nie wydaje zgody, bo odbywają się na mocy przepisów ustawowych.

- Jako gospodarze dzielnicy życzylibyśmy sobie, aby przynajmniej targi bożonarodzeniowe i wielkanocne, ze smrodzącymi grillami, przenieść na inne place - proponuje Krzeczkowski. - Nic z tego! Nikt nas o zdanie nie pyta - stwierdza zrezygnowany.

-----
Anna Agaciak

Czytaj więcej: http://krakow.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.