Facebook Google+ Twitter

Kraków: schody zawaliły się w dyskotece. 11 osób rannych

W niedzielę w nocy, około godziny 2.20, pod ciężarem ludzi runął fragment klatki schodowej krakowskiej kamienicy, która jest siedzibą czterech dyskotek. 11 osób ze złamaniami i potłuczeniami trafiło do szpitala. Strażacy ewakuowali też około 2 tys. klubowiczów.

 / Fot. PAP Jacek/BednarczykKrakowska prasa oraz sąsiedzi feralnego budynku, wielokrotnie uczulali na fakt, iż stary obiekt jest w fatalnym stanie i zagraża ludzkiemu bezpieczeństwu. Kamienica znajdująca się przy ulicy Wielopole 15 jest siedzibą czterech dyskotek i co tydzień bawi się tutaj kilka tysięcy osób.

Aby dostać się do lokalu, należy pokonać starą klatkę schodową. Schody były już w tak fatalnym stanie, że w niedzielę w nocy konstrukcja nie wytrzymała ciężaru klubowiczów i zawaliła się. W wyniku tego zdarzenia, 11 osób zostało rannych, a prawie 2 tys. imprezowiczów ewakuowano. Poszkodowani zostali przewiezieni do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

- Na tych schodach był straszny tłum. Jak to się zawaliło, to najpierw musieli dla nas przygotować drogę ewakuacyjną. Potem szliśmy gęsiego przez jakąś kuchnie, pokój i przedpokój. Co by było, gdy tam wybuchł pożar? - relacjonuje tvn24.pl jeden z klubowiczów.

Źródło: tvn24.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jakiś miesiąc temu czytałem w lokalnej prasie, że budynkowi grozi zawalenie, bo właściciel nie ma zezwolenia na wykorzystywanie go w ten sposób. Wśród młodych ludzi krążyło nawet PRZEKONANIE, że coś tam prędzej czy później się stanie. Dlatego kiedyś wśród znajomych słyszałem taki dialog:
- Idziemy do Kitschu?
- No coś ty! Przecież ma się zawalić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe, to przecież "Kitsch" - jaka nazwa, taki klub - kiczowaty. Gdy na głównej przeczytałem tytuł, od razu do głowy przyszła mi ta spelunka. Tam to już tylko nad ranem można było pójść, by dobić banię :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.