Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19597 miejsce

Kraków. ŚLADY Agnieszki Safińskiej

Agnieszka Jagna Safińska zachęca do wspólnej podróży metafizycznej, ale też nie daje prostych drogowskazów,lecz różne temperatury - od ciepłoty ognia po mroźną mgłę.

Kraków. ŚLADY Agnieszki Safińskiej / Fot. fot. M. PółtorakKraków. ŚLADY Agnieszki Safińskiej / Fot. fot. M. PółtorakW Galerii Grodzka trwa wystawa malarstwa Agnieszki Jagny Safińskiej zatytułowana Ślady.
Przedstawione na ekspozycji prace to – zgodnie z tytułem – ślady, które pozostawia w nas życie. To, nieco ogólne stwierdzenie niesie jednak ze sobą wiele odcieni i figur, w których zawierają się doświadczenia, emocje, nastroje, uczucia.
Są to także tropy ludzie, których spotykamy w naszym życiu, enigmatyczne sfery wspólnych relacji. Jagna Safińska wspomina również o tym, że wiele miejsca w swojej sztuce poświęca lekturom książek, barwom dzieciństwa i przyrody.
Kraków. ŚLADY Agnieszki Safińskiej / Fot. fot. M. PółtorakKraków. ŚLADY Agnieszki Safińskiej / Fot. fot. M. PółtorakKolorystyka obrazów zawiera się w pewnych opozycjach - soczyste i krwiste a błękitne i rozmyte. Jest to być może emanacja wspomnień, które odcisnęły w pamięci różne temperatury - od ciepłoty ognia po mroźną mgłę.
Pośród obrazów zgromadzonych na wystawie możemy zobaczyć malarstwo niedosłowne, wielowątkowe i podlegające subiektywnemu odbiorowi. Jest to różnorodna, swobodna zabawa czasem i umysłem, zagadkowa, ale nie niebezpieczna gra. Safińska zachęca do wspólnej podróży metafizycznej, ale też nie daje prostych drogowskazów.
Jej symboliczne wskazówki w tym - było nie było - labiryncie osobowości to filigranowe, finezyjne i subtelne atrybuty samej artystki. Klucze zatem do obrazu jest człowiek.

Kraków. ŚLADY Agnieszki Safińskiej / Fot. fot. M. Półtorak Informacje na FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.