Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3599 miejsce

Kraków. Śląsk pokolorowany

W Galerii lokalu Ministerstwo Śledzia i Wódki trwa dyplomowa wystawa fotograficzna Michała Boguckiego, gdzie możemy obejrzeć śląskie pejzaże jako czarno-białe negatywy pokolorowane ecoliną.

Michał Bogucki - prace dyplomowe / Fot. fot. M. PółtorakMichał Bogucki to absolwent krakowskiej Szkoły Kreatywnej Fotografii. W swoich pracach dyplomowych podjął się zmierzenia z tematyką Śląska. Jest to zapewne trudna materia, gdyż te – stare i nowe – postprzemysłowe terytoria nie posiadają w sobie klasycznie rozumianego piękna. Dlatego też artysta podszedł do tego metaforycznie. Stworzył własny, kolorowy, na wpół bajkowy świat. Jest to także pewien rodzaj rzeczywistości wykreowanej, ale nie sztucznej, jest w tym i koncept i forma – miedzy abstrakcją a żartem.
Michał Bogucki - prace dyplomowe / Fot. fot. M. PółtorakMożna powiedzieć, że stworzył własną, subiektywną przestrzeń, gdzie Śląsk jest tylko pretekstem do pokazania nieograniczonych możliwości ludzkiej wyobraźni. Prace te nie stanowią plakatowych kompilacji, ale opowieść o codziennym, mało romantycznym miejscu, która jednak staje się nie tyle bliższe, co bardziej przyjazne. Owa wizualna narracja, zatem stwarza widzowi duże pole do snucia kolejnych, już osobistych domysłów.
Michał Bogucki - prace dyplomowe / Fot. fot. M. PółtorakWystawa jest, zatem niewątpliwą gratką dla wszystkich, którzy tęsknią za idyllą bez nachalnej obróbki graficznej.
Ekspozycja potrwa do 28 czerwca.
Informacje na FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.