Facebook Google+ Twitter

Kraków. Ślina i gwiezdny pył

Wystawa Ślina i gwiezdny pył to studium natury w sztuce i performance - wideo, malarstwie, fotografii i animacjach z wawelskich arrasów.

Kraków. Ślina i gwiezdny pył / Fot. M. Półtorak W Galerii AS trwa wystawa zatytułowana Ślina i gwiezdny pył, która wchodzi w skład imprez realizowanych w cyklu Sprawić by widziano.Jest to projekt związany m.in. z tematyką ekologiczną w sztuce, a także przybliżający nowatorskie spojrzenia na aktualne i uniwersalne tematy w kulturze. Na wrześniową wystawę młodych międzynarodowych artystów (USA, Polska, Wielka Brytania, Finlandia, Kolumbia), składają się prace, które odnoszą się do interpretacji i symbolizowania natury i jej zjawisk.

Kraków. Ślina i gwiezdny pył / Fot. M. Półtorak Najważniejszym elementem, jaki spaja myśl artystów jest przeciwstawienie się dotychczasowemu podejściu w sztuce do przedstawień natury. Ekspozycja podejmuje temat przyrody, jako nieograniczonego spektrum zarówno możliwości jak i koncepcji, które nadają się do reinterpretacji w sztuce.
Na wystawę składają się obrazy, fotografie, instalacje multimedialne oraz filmy. Wrażenia, jakie odnosi widz po obejrzeniu wystawy można zawrzeć w równowadze pomiędzy lekkością formy a mocnym przekazem.

Kraków. Ślina i gwiezdny pył / Fot. M. PółtorakWizja świata ukazana na wystawie to połącznie możliwości człowieka - tych technologicznych a także tych duchowych i moralnych – w celu zrozumienia środowiska, które zostało ożywione na długo przed nim. Człowiek dorastał do przyrody, uczył się czerpać z jej skarbnicy a potem sam postanowił urządzić po swojemu ziemski glob.

Kraków. Ślina i gwiezdny pył / Fot. M. PółtorakI tego myślę dotyczy w głównej mierze wystawa – pokazanie więzi, ale i różnic, jakie zaistniały pomiędzy człowiekiem a resztą form życia na Ziemi. Człowiek w cyklu Ślina i gwiezdny pył występuje w podwójnej roli; obserwatora i destruktora.
Z jednej strony możemy zobaczyć nostalgiczne, exempla ukazujące dobro i zło, sentymentalne studium niemalże bajkowego rozwoju fauny i flory, a z drugiej brutalną rzeczywistość ludzkiej ingerencji w przyrodę. Jest tu podjęty ważny wątek rywalizacji człowieka i przyrody, pewnego rodzaju wspólnej gry na wytrzymałość.

Kraków. Ślina i gwiezdny pył / Fot. M. PółtorakWystawa potrwa do 30 września.
Więcej o wystawie na ART AND SPACE oraz AS GALLERY

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.