Facebook Google+ Twitter

Kraków solidarny z Tybetem

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-03-26 13:28

30 marca w Krakowie odbędzie się pokojowa manifestacja przeciwko brutalnej okupacji Tybetu i łamaniu praw człowieka przez Chińską Republikę Ludową. Jest to pierwsza tego typu manifestacja w Krakowie.

Niedawna manifestacja w Warszawie. / Fot. Lidia RaśW związku z użyciem sił wojskowych i policyjnych dla spacyfikowania protestów w Tybecie, krakowscy działacze na rzecz Tybetu wyrażą solidarność z zabijanymi, więzionymi i torturowanymi Tybetańczykami. Manifestacja organizowana jest przez grupę Kraków4Tibet. Odbędzie się w niedzielę, 30 marca o godz. 12, pod Galerią Krakowską (tzw. Plac Kolejowy przy Dworcu Głównym).

Zgromadzenie ma charakter pokojowy, w jego trakcie uczczona zostanie pamięć ofiar w Tybecie, oraz odczytane apele i listy solidarności. Organizatorzy apelują o przyniesienie pomarańczowych opasek bądź innych elementów ubioru w tym kolorze. Będą także bębny, znicze, transparenty i ulotki informacyjne, które organizatorzy rozdadzą przechodniom.

– Nasza manifestacja jest okazją do tego, by mieszkańcy Krakowa, osoby tu studiujące i pracujące, czy przyjezdni mogli głośno wyrazić swój brak akceptacji dla wydarzeń, jakie mają miejsce w Tybecie, a także w Chinach. Bo nasza manifestacja nie jest skierowana przeciwko narodowi chińskiemu, a łamaniu praw człowieka przez chińskie władze. Co dzieje się przecież nie tylko na terenie Tybetu – mówi Katarzyna Paluch, rzeczniczka prasowa grupy Kraków4Tibet.

Wzywamy władze Polski do podjęcia działań, aby międzynarodowi obserwatorzy, w tym dziennikarze, mogli informować o tym, co teraz dzieje się w Tybecie. Skandalem jest to, że znicz olimpijski – symbol demokracji i pokoju, zostanie wniesiony na Czomolungmę (Mount Everest) – świętą górę Tybetańczyków, a następnie ulicami Lhasy, które w ostatnich dniach spłynęły krwią, a w więzieniach torturowani są ludzie. Nie można doprowadzić do takiej kompromitacji – apelują organizatorzy manifestacji.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

też się wybiorę a co mi tam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będe na pewno! Pozdrowienia i do zobaczenia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będę na pewno!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba się na to wybiorę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.