Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31258 miejsce

Kraków sparaliżowany. Alarm przeciwpowodziowy

Wisła przekroczyła w Krakowie stan alarmowy o 74 centymetry. Prawie 40 dróg jest podtopionych. W nocy prezydent Jacek Majchrowski ogłosił alarm przeciwpowodziowy.

W tym miejscu powinno znajdować się m.in. przejście dla pieszych. Fot. Dawid Serafin / Fot. Dawid SerafinW nocy Wisła przekroczyła stan alarmowy na tamie w Bielanach. Prezydent Jacek Majchrowski o 22.00 podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu przeciwpowodziowego. Rano Wisła przekraczała już stan alarmowy o 74 centymetry. Stan wody ciągle się podnosi. W niektórych miejscach strażacy wzmacniają wały workami z piaskiem. Intensywne opady spowodowały także liczne zalania i podtopienia ulic. Woda wdarła się do tunelu pod rondem Grunwaldzkim. Z tego powodu w ścisłym centrum miasta na Alejach Krasińskiego, ulicy Konopnickiej, Dietla i Monte Cassino tworzą się ogromne korki. Podobnie jest na Alejach 29 listopada (droga wjazdowa od Warszawy. - Przejechałem raptem 300 metrów w 25 minut - mówi Marek Rapacza, jeden z kierowców stojących w korku. Porywisty wiatr i przekroczony poziom alarmowy. Fot. Dawid Serafin / Fot. Dawid Serafin

Źle wygląda również sytuacja w okolicach Bieżanowa. - To właśnie tam mamy najwięcej wyjazdów - mówi Filip Czyż, rzecznik krakowskich strażaków. W sumie w Krakowie 38 ulic jest zalanych albo podtopionych.

Z powodu opadów, także zmianie uległo wiele linii komunikacji miejskiej. Szczególnie autobusy kursujące poza granice Krakowa zmieniły plany swojej trasy.

Obecnie trwa narada u prezydenta Jacka Majchrowskiego, odnośnie tego, jakie kroki należy dalej podejmować w tej sytuacji.

Wisła w okolicach Wawelu. Fot. Dawid Serafin / Fot. Dawid SerafinZobacz, które ulice zostały zalane:

Bieżanowska, Sucharskiego, Stacyjna, Popiełuszki, Korepty, Za Młynie, drogi dojazdowe do os. Złocień, Złocieniowa, Lipowskiego, Wrony, Kostrze, Kogucią, Smoleńskiego, Świerza, Jaglarzów, Bobrową, Krzewową, Dębskiego, Tyniecką, Fedkowicza, Staromiejska, Rokitiańską (obok 29 Listopada), Czechowicza, Marzanny, Dąbrowy, Półłanki, Nawojki, Chałubińskiego,
Jasielskiego, Piltza, Wypoczynkowa, Lesisko, Stacyjna, Laskowa, Ludwisarzy, Widłakowa, Piaseckiego, Zdunów.

Zobacz które ulice zostały wyłączone z ruchu: Sucharskiego, Popiełuszki, Podbipięty, Kozienicka, Kamedulska, Podgórki Tynieckie, Bogucianka, Korepty, Winnicka, Mirowska (odcinek od Ks. Józefa do Orlej).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.