Facebook Google+ Twitter

Kraków. Spektakl "Lekarz mimo woli"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-07 22:22

Krakowskie centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY zaprasza na klasyczną farsę w trzech aktach, nawiązującą do schematu commedia dell arte.

 / Fot. plakat Sztuka "Lekarz mimo woli" napisana naprędce w celach czysto komercyjnych, może z powodzeniem rozbawić także współczesnych widzów.

Beztroska komedia, w której autor kpi z wszechwiedzącej, snobistycznej medycyny pełnej bufonady i głupoty stała się najpopularniejszą i najchętniej wystawianą sztuką Moliera.

(…) W tej sztuce Molier pozostaje na gruncie farsowym i stwarza arcydzieło. Bo „Lekarz mimo woli” jest arcydziełem, nie ustępującym, w swoim rodzaju, najwspanialszym utworom Moliera. Żona, która mści się na mężu, albo żart na temat kobiety niemej odzyskującej mowę. Trzy akty grające życiem i wesołością, pełne powiedzeń i scen, które stały się przysłowiowe. Komedia ta, pisana w wesołości ducha, należy do ulubionych utworów Moliera: po „Tartufie” uzyskała ona w „Komedii Francuskiej” największą ilość przedstawień. (…)” - mówi Tomasz Poniży, odtwórca jednej z głównych ról w spektaklu.

Więcej na SOLVAY

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.