Facebook Google+ Twitter

Kraków. Spotkanie wokół książki "Miłosz w Krakowie"

Z ponad 700 stronnicowej publikacji dowiadujemy się wielu szczegółów z życia Noblisty. Są to nie tylko sprawy literackie i zawodowe ale takzę osobiste, prywatne a nawet bardzo intymne.

 / Fot. plakatNiezwykłe dzieło Agnieszki Kosińskiej, towarzyszącej Czesławowi Miłoszowi przez ostatnich osiem lat jego życia, to świadectwo bezcenne, opowiadające nie tylko o tajemnicach procesu twórczego, ale też ujawniające nieznane aspekty skomplikowanej osobowości poety. Autorka jest bystrą obserwatorką, potrafi przenikliwie interpretować zarówno utwory literackie, jak i relacje międzyludzkie. Ten dziennik i kalendarz to także arcyciekawa kronika życia literackiego i kulturalnego, w którego centrum tkwił Miłosz. Skrupulatnie odnotowane reakcje poety – czasem emocjonalne i gwałtowne – na ludzi, sytuacje, książki i aktualne wydarzenia będą z pewnością źródłem komentarzy i ożywionych dyskusji.

Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko Miłosza twórcy, a przede wszystkim Miłosza człowieka. Agnieszka Kosińska z wielką kulturą pisze o sprawach bolesnych, osobistych, takich jak odchodzenie najbliższych i wreszcie odchodzenie poety, przekształcone przez niego w ars bene moriendi, przejmująco opisane w nieukończonej książce o starości i bólu.

Informacje : http://www.dkpodgorze.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

700 stron z Miłoszem i jego życiem? OK? Ale nie ma tak grubej księgi o Sienkiewiczu w przededniu 100 lecia śmierci Autora Trylogii?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapowiada się interesujące spotkanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Książka jest rzeczywiście interesująca. Życie Czesława Miłosza z pewnością nie było usłane różami, ale chyba rzadko czyje jest. w latach 90. )Cz. Miłosz zamieszkał już w Krakowie) byłam w Krakowie na Zjeździe Prawników Polskich i były akurat uroczystości z okazji faktu nie przeniesienia stolicy do Warszawy. Czesław Miłosz siedział sobie w rzędzie krzeseł przysłuchując się inscenizacji przenosin stolicy. Zrobiłam zdjęcie. Mam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.