Facebook Google+ Twitter

Kraków. Spotkanie z cyklu „Mistrz i Uczeń"

W Księgarni Matras w Krakowie (Rynek Główny 23) – najstarszej księgarni w Europie, liczącej sobie 404 lata, odbędzie się kolejne spotkanie literackie z cyklu : „Mistrz i Uczeń”,

 / Fot. plakatBohaterami wieczoru będą : jako Mistrz – znakomity poeta Krzysztof Lisowski, oraz młoda poetka – Joanna Bąk.

Krzysztof Lisowski, autor około trzydziestu książek, laureat wielu nagród, jest nie tylko poetą, ale też prozaikiem, eseistą, krytykiem literackim, tłumaczem, oraz redaktorem i współpracownikiem pism literackich. Jest także członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz PEN-Clubu. Wykłada w szkole „creative writing” Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Joanna Bąk – absolwentka filologii polskiej z edytorstwem i komunikacją medialną Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Studium Dziennikarskiego jest autorką dwóch tomików poetyckich, w tym wydanego pod redakcją Krzysztofa Lisowskiego „Pan tu nie leżał”. Laureatka licznych konkursów literackich jest także autorką wystaw fotograficznych – indywidualnych i zbiorowych.

Mistrza i Uczennicę usłyszymy podczas czytania swoich wierszy. Wezmą także udział w dyskusji prowadzonej przez Elżbietę Wojnarowską, również poetkę, pisarkę i dramatopisarkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.