Facebook Google+ Twitter

Kraków. Spotkanie z Natałką Biłocerkiweć

W ramach cyklu "Dlatego klasycy" gościem Eryka Ostrowskiego będzie Natałka Biłocerkiweć. 11 stycznia o godzinie 18 promować będzie swój nowy tom wierszy pt. "Róża i nóż".

 / Fot. źródło www.dkpodgorze.krakow.plPoezja Natałki Biłocerkiweć jest jednym z najpiękniejszych elementów poetyckich postmodernistycznego dyskursu na Ukrainie. Na wieczorze autorskim Natałki Biłocerkiweć wiersze poetki w przekładzie Bohdana Zadury przeczyta legendarna polska aktorka Bożena Adamek oraz sama autorka.

Spotkanie odbędzie się w UMK w Rynku Podgórskim 1, Sala im. Franciszka Maryewskiego. Spotkanie uświetni recital wiolonczelowy Jacka Kociubana (Filharmonia Krakowska). Prowadzenie koncertu
Iwona Misiak. W spotkaniu wezmą też udział Magdalena Rabizo-Birek oraz Mykoła Riabczuk.

Natałka Biłocerkiweć (1954r)., ukraińska poetka i krytyk literacki. Mieszka i pracuje w Kijowie. Wydała m.in. Balladę o niepokornych (1976), W krainie mego serca (1979), Podziemny ogień (1984), Listopad (1989), Alergia (1999, Nagroda „Kryształ Vilenicy” 2001), Hotel Central. Wiersze wybrane (2004) i tom esejów W kontekście epoki (1990). Pracuje w redakcji miesięcznika „Ukraińska Kultura”. Jej wiersze w przekładach Bohdana Zadury były drukowane w jego antologii "Wiersze zawsze są wolne" i kilkakrotnie we „Frazie”. Prywatnie – żona Mykoły Riabczuka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.