Facebook Google+ Twitter

Kraków. Sprawa zamordowanej Katarzyny Z. nadal nie rozwiązana

Katarzyna Z. zaginęła w listopadzie w 1998 roku w Krakowie. Jej ciało, a właściwie fragmenty skóry, tkanki miękkiej i kończyn dolnych wyłowiono z Wisły w styczniu 1999 roku w krakowskim porcie rzecznym. Sprawie nadano kryptonim "Skóra".

 / Fot. Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Badge_of_Polish_Police.png&filetimestamp=20070308215851Zbrodnia ta nie ma precedensu w historii kryminalistyki światowej. Ofiarą była dwudziestotrzyletnia studentka UJ, mieszkanka Krakowa.

Ofiara została pozbawiona skóry, którą psychopata wypreparował i pozbawił tkanki tłuszczowej, "projektując" z niej swoiste odzienie, tak jakby chciał wejść w tożsamość swej ofiary.
Spekulowano, iż sprawca zbrodni mógł opierać się na scenariuszu filmu "Milczenie owiec".
Jedyne, co przez tyle lat udało się ustalić specjalistom z dużym prawdopodobieństwem, to to, iż zabójcą z pewnością był mężczyzna i popełnił tę zbrodnię na tle seksualnym.

Mimo tego, iż minęło tak wiele lat, w sprawie nadal niewiele wiadomo. Kilkakrotnie pojawiały się publicznie informacje o bliskim rozwiązaniu tej sprawy, jednak śledztwo nadal nie przynosiło żadnego efektu. Masa pytań dotyczących tej potwornej zbrodni nadal czeka na odpowiedź.

Czy zabójcą był tylko jeden człowiek i czy był mieszkańcem Krakowa? Czy było więcej ofiar tego zwyrodnialca? Tego typu pytania można mnożyć w nieskończoność.

Od kilku lat sprawa Katarzyny Z. jest w jednym z głównych punktów zainteresowania specjalnego wydziału krakowskiej policji, powołanego do rozpracowywania niewyjaśnionych i umorzonych śledztw w wyniku niewykrycia sprawców bądź braku dowodów popełnienia przestępstwa, a którym w świetle polskiego prawa karnego grozi przedawnienie. Wydział ów, w przenośni nazywany "Archiwum X", formalnie nosi nazwę "Międzywydziałowy zespół ds. nie wyjaśnionych". Jest to zespół kilku wybitnych, doświadczonych oficerów, którzy zajmują się pracą operacyjno-śledczą.

Więcej o sprawie:

Najbardziej tajemnicza zbrodnia w Krakowie (1)

Najbardziej tajemnicza zbrodnia w Krakowie (2)

Wizytówka ze skóry

Morderstwo studentki UJ w 1998 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.