Facebook Google+ Twitter

Kraków: Sprawcy nieudanego napadu na bank zatrzymani

O prawdziwym pechu mogą mówić rabusie, którzy 13 marca br. usiłowali okraść jedną z placówek bankowych w Krakowie. Z banku nie ukradli nawet złotówki, a kilkanaście minut później już byli w rękach policji.

Policja zabezpiecza ślady po napadzie na Bank Millenium w Krakowie. Fot. Sławomir Ostrowski / Fot. Sławomir OstrowskiWszyscy trzej zatrzymani są mieszkańcami Krakowa w wieku 19-21 lat. Po przesłuchaniu okazało się, że młodzi ludzie na swoim koncie mają jeszcze kilka podobnych akcji. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zabezpieczyli materiał dowodowy świadczący o tym, że w lutym tego roku zatrzymani kilkakrotnie napadali na różne placówki bankowe w Krakowie.

Ich metoda działania była prosta - jeden napastnik wchodził do banku i terroryzował pracowników placówki, a kolejny zostawał na zewnątrz obserwując otoczenie. Sprawcy zmieniali się, co miało zmylić policję sugerując działanie różnych grup.

Napad na bank Millennium w Krakowie / Fot. Sławomir OstrowskiIch ostatni napad wyglądał następująco: po południu do banku wszedł jeden ze sprawców i grożąc pracownikowi użyciem broni zażądał wydania gotówki z bankowej kasy. Do tego momentu wszystko szło zgodnie z planem rabusiów, ale pracownik banku zareagował stanowczą odmową.

Okazało się, że postawa pracownika banku zbiła z tropu przestępcę, który zrezygnował z dalszych działań i uciekł z placówki bankowej bez łupu.
Pechowym rabusiom postawiono już zarzuty. Grozi im od 3 do 12 lat więzienia za rozbój z użyciem broni lub niebezpiecznego narzędzia.

"Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty, wystąpiono z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie." - poinformował Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, nadkom. Mariusz Ciarka.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.