Facebook Google+ Twitter

Kraków: Światowa premiera The Hero Concerto

Już dziś wieczorem, podczas koncertu i inauguracyjnego 3. Festiwalu Muzyki Filmowej, zabrzmi koncertowa wersja muzyki do filmu The Hero.

Tan Dun / Fot. Sławomir OstrowskiMimo że film The Hero miał swoją światową premierę 24 października 2002 Tan Dun Leszek Możdżer, Tan Dun i Shigeru Umebayashi wspólnie kroją tradycyjny już tort z logiem Festiwalu Muzyki Filmowej. / Fot. Sławomir Ostrowskinikomu nie wyraził zgody na napisanie partytury - aż do teraz. Fakt, że właśnie na Festiwalu Muzyki Filmowej zostanie zaprezentowane prawykonanie tego koncertu jest ogromnym wyróżnieniem. Warto podkreślić, że Tan Dun napisał tę partyturę bez honorarium, co jest absolutnym ewenementem.

Mało brakowało by Festiwal Muzyki Filmowej musiał zostać odwołany z przyczyn pogodowych (wszystkie koncerty zaplanowano na Krakowskich Błoniach), na szczęście z pomocą przyszła firma Arcelor Mittal, która nieodpłatnie udostępniła Halę Ocynkowni. W koncercie weźmie Leszek Możdżer, Tan Dun i Shigeru Umebayashi / Fot. Sławomir Ostrowskiudział Leszek Możdżer.

Już jutro w hali ocynkowni zabrzmi muzyka z filmu Dom Latających Sztyletów, a sobota będzie stała pod znakiem Powrotu Króla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niesamowity moc muzyki w klimatycznej hali ocynkowni w hucie. Warto było się wybrać, usłyszeć i zobaczyć na żywo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.