Facebook Google+ Twitter

Kraków. Święto Ogrodów 2010

W dniach 11-20 czerwca w Krakowie już po raz 5. odbędzie się festiwal ogrodów. Będzie można uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach na terenie najpiękniejszych zielonych zakątków Krakowa i okolic.

Allium giganteum w Ogrodzie Botanicznym UJ. / Fot. Weronika TrzeciakUroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 11 czerwca o godz. 18 w Ogrodzie Botanicznym UJ. Tego dnia zaprezentowani zostaną uczestnicy festiwalu oraz będzie można usłyszeć koncert zespołu wokalno-instrumentalnego "Blue Brass Band".

Jak zapowiadają organizatorzy "ideą Festiwalu jest stworzenie dla miłośników ogrodów i parków możliwości wypoczynku wśród zieleni i skorzystania z propozycji kulturalnych i naukowych przygotowanych przez organizatorów. Święto to ma również za zadanie podkreślić znaczenie ogrodów w naszym życiu".

Ogrody i instytucje przygotują na te dni specjalne programy kulturalne, edukacyjne, naukowe i społeczne, w zależności od ich charakteru. Jest to jedyna okazja do obejrzenia niektórych zielonych zakątków jak: ogrody królewskie, przyklasztorne, czy prywatne.

W tegorocznym Święcie biorą udział m.in.: Uniwersytet Rolniczy (Wydział Ogrodniczy), Zamek Królewski na Wawelu i w Pieskowej Skale, Austriacki Konsulat Generalny w Krakowie, Muzeum Narodowe (Dom Józefa Mehoffera oraz Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Kamienicy Szołayskich), Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha", Muzeum Inżynierii Miejskiej (Ogród Doświadczeń), Teatr "Stygmator", klasztor Benedyktynów w Tyńcu, dwór Zieleniewskich w Trzebini, Zespół Placówek Caritas w Proszowicach (Ogród Biblijny), Ogród Działkowy "Nad Rudawą", Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Towarzystwo Ogrodnicze w Krakowie. Nie lada atrakcją będą również: ogród w Filipowicach oraz ogród dendrologiczny w Brzoskwini. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć Ogród Profesorski - Collegium Maius (należący do Muzeum UJ) oraz otwarta będzie Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa - Pałac Kościelniki.

Organizatorami festiwalu są: Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej "Malwa" oraz Stowarzyszenie "Ogrody Sztuki".

Szczegóły znajdują się na stronach: festiwalu oraz Ogrodu Botanicznego UJ Program do obejrzenia: tutaj.

ŚWIĘTO OGRODÓW 2010
11-20 czerwca 2010
Wstęp wolny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Profesjonalnie przygotowane informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.