Facebook Google+ Twitter

Kraków. Sześć osób zatrzymano po piłkarskich derbach

Jak poinformowała dziś Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji, w niedzielę 15 maja, bezpośrednio po meczu zatrzymano czterech kibiców w wieku 21, 27, 29, 31 lat.

Jedna z koszulek, które mieli na sobie zatrzymani kibice - zdjęcie przekazane przez zespół prasowy małopolskiej policji / Fot. Zespół prasowy małopolskiej policjiJuż podczas meczu zwrócili na nich uwagę pracownicy ochrony stadionu z działu monitoringu z powodu napisów, jakie mieli na koszulkach. Były to hasła nawołujące do popełnienia przestępstwa: "Śmierć Cracovii". O zdarzeniu została powiadomiona policja.

Kibice zostali zatrzymani podczas opuszczania trybun po meczu. Po przesłuchaniu zostali wypuszczeni, a akta przekazano prokuraturze, która zadecyduje o dalszym biegu sprawy. Dwaj pozostali mężczyźni zostali ujęci przez patrol policji pracujący przy zabezpieczaniu spotkania, w czasie gdy urządzili sobie dwuosobową paradę faszystowską. Pierwszy z nich szedł, niosąc flagę ze swastyką, a drugi maszerował za nim krokiem defiladowym salutując "Heil Hitler".

Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni na drugi komisariat policji w Krakowie. Dziś jeszcze usłyszą zarzut z art. 256, publicznego propagowania faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa, za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Jak ustaliła policja obaj zatrzymani 26-latkowie pochodzą z Gorlic.Zdjęcie flagi odebranej 26 latkowi - przekazane przez zespół prasowy małopolskiej policji / Fot. Zespół prasowy małopolskiej policji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.