Facebook Google+ Twitter

Kraków. Tabliczki ostrzegą kierowców przed nieprzepisowym parkowaniem

W Krakowie przy ul. Długiej postawiono tabliczki, które ostrzegają kierowców przed blokowaniem tramwajów.

Tabliczki zamontowano na każdym z 20 znaków informujących o miejscach postojowych.

"Wystarczy 1 metr" - taką nazwę nosi akcja, której celem jest uświadomienie kierowcom, że nieprawidłowo zaparkowany auto utrudnia życie zarówno pieszym, jak i pasażerom komunikacji miejskiej.

"Aby kierowcy nie mieli wątpliwości, w jaki sposób parkować samochody przy ul. Długiej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu odmalował także wszystkie linie oddzielające miejsca postojowe od torów i jezdni" - mówi Marek Anioł, rzecznik prasowy krakowskiej Straży Miejskiej.

7 maja rozpoczął pracę patrol Straży Miejskiej i MPK SA. Do końca miesiąca służby te będą dbać o przejezdność ulicy Długiej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Mariusz Kaczmarczyk
  • Mariusz Kaczmarczyk
  • 14.05.2012 21:03

@Patryk Dybała
Oczywiście, zgoda. Ale ja zadałbym sobie pytanie ilu kierowców parkuje zbyt blisko torowiska z niewiedzy, a ilu z nonszalancji podpartej poczuciem bezkarności. Nie wiem jak to działa w Krakowie, w Warszawie byłem świadkiem jak na ul. Kawęczyńskiej samochód blokował ruch tramwajów przez ponad 40 min. a holownik nie docierał. W końcu to kierowca zabrał swój pojazd... Podobne przypadki miały miejsce zarówno tam jak i na pl. Zbawiciela, i zawsze przestój był dłuższy niż kilka min. - a w szczycie to problem łańcuchowy.

Reasumując - pełne poparcie dla powyższej akcji informacyjnej, dobrze że nie zamiata się problemu pod dywan. Pod warunkiem że pójdą za tym bardziej zdecydowane działania gdy już okaże się (o czym jestem przekonany) że sama informacja odniosła skutek najwyżej średni.

Nie jestem pierwszym który rozważa rozwiązanie które opisałem w poprzednim komentarzu. Może ten pomysł przerodzi się za kilka lat w zmiany w prawie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację Mariusz, ale na dzień dzisiejszy tramwaje nie mają takiej możliwości. Jednakże nie powinniśmy szukać rozwiązań "co zrobić aby ominąć samochód", tylko co zrobić aby kierowcy parkowali poprawnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariusz Kaczmarczyk
  • Mariusz Kaczmarczyk
  • 14.05.2012 20:17

Technicznie rzecz ujmując może "ominąć" źle zaparkowany samochód, pod warunkiem że jest to lekka osobówka i że nie zajmuje dużej części torowiska. W skrócie - tramwaj musiałby posiadać odpowiednio skonstruowany zderzak, pozwalający na kontrolowane zepchnięcie pojazdu z toru, bez uszkodzenia samego pojazdu szynowego. Zastosowanie tego rozwiązania wymagałoby oczywiście zmian w PoRD. Niewielkie wgniecenie i zadrapania lakieru kierowca jakoś musi przeżyć - w końcu to on/a popełnił/a błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedyne wyjście to objazd innym torowiskiem, ale w większości przypadków zdąży wjechać na ten tor tyle tramwajów, że nie da się ich wycofać. Tramwaj nie może cofać z pasażerami na "pokładzie". Trzeba czekać na MPK, laweta i dopiero można jechać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomsz
  • tomsz
  • 13.05.2012 13:12

A czy ten tramwaj nie może jakoś omijać źle zaparkowanych samochodów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.