Facebook Google+ Twitter

Kraków: taksówkarze zatrzymali podpalacza kamienicy

W nocy z 8 na 9 kwietnia młody mężczyzna podpalił w Krakowie placówkę firmy Kredyty-Chwilówka. Podpalacz został zatrzymany przez dwóch taksówkarzy. - Nie stawiał oporu. Zapytał tylko czy może napić się piwa - relacjonuje Ryszard, jeden z taksówkarzy.

Placówka, którą została podpalona / Fot. Dawid SerafinCała sytuacja rozegrała się błyskawicznie. Mężczyzna podszedł pod kamienice, w której mieści się placówka firmy. Chwilę później płonęły już drzwi wejściowe. W pościg za podpalaczem ruszyła dwójka taksówkarzy z Wielopola - Ryszard i Wojciech. - Zobaczyłem, że jakiś facet robi coś przy drzwiach, a potem płomienie ognia - opowiada pan Wojciech.

Taksówkarze, którzy złapali podpalacza byli zaskoczeni. - W ogóle nie próbował uciekać, odszedł sobie spokojnym krokiem. Jak go zatrzymaliśmy, wyglądał normalnie, nie było czuć żadnego alkoholu - dodaje pan Ryszard. Dla taksówkarzy nie była to pierwsza obywatelska interwencja. Nie tak dawno pomagali w ujęciu sprawcy, który demolował zaparkowane samochody. - Tu się co chwilę coś dzieje. Trzeba mieć oczy dookoła głowy. Choć to taka pierwsza widowiskowa akcja w tych rejonach - mówi pan Wojciech.

W akcji gaszenia wzięły udział dwie jednostki straży pożarnej. Najprawdopodobniej mężczyzna rzucił do środka przez drzwi wejściowe butelkę z benzyną. - Tak, znaleźliśmy w środku butelkę - mówi jeden z policjantów przybyłych na miejsce. Na szczęście nie trzeba było ewakuować ludzi z kamienicy, bo większość lokali znajdujących się w sąsiedztwie podpalonej placówki jest przeznaczona na pomieszczenia biurowe.

Dlaczego młody mężczyzna chciał podpalić placówkę firmy finansowej? Na tym etapie można tylko spekulować, jednak zaraz po zatrzymaniu mężczyzna wyznał policjantom, że został oszukany przez firmę w związku z zaciągniętym kredytem. Funkcjonariusze dokonali także ciekawego odkrycia. Zatrzymany mężczyzna miał przy sobie legitymację emeryt policyjnego, która nie należała do niego.
Na razie nie są znane straty, jakie poniosła firma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 09.04.2010 22:50

zapomniałem i musiałem wrócić 5* Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czujni taksówkarze, oby wszyscy ludzie zauważali zło wokół .Pozdrawiam Dawid 5

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.04.2010 21:21

Oby w ślady podpalacza nie poszli inni oszukani przez banki klienci..... Poza tym brawo dla tych którzy ujęli podejrzanego o podpalenie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chłopaki zasłużyli na nagrodę.
*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla taksówkarzy.
5* dla autora materiału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałeś dziennikarskiego nosa czy byłeś przypadkowym obserwatorem.Tak czy inaczej 5* za relację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.