Facebook Google+ Twitter

Kraków. Tango, kroki i gesty z bliska w Centrum Sztuki Solvay

Spektakl taneczny oraz warsztaty-TANGO -z udziałem artystów Arte y Movimento z Buenos Aires (Argentyna) i Baletu Dworskiego Cracovia Danza z Krakowa (Polska). Impreza jest częścią czwartej edycji festiwalu Antropologii Tańca.

 / Fot. plakatJuż 18 maja w Centrum Sztuki Solvay rozpocznie się warsztaty i spektakl taneczny dotyczący tanga salonowego i milonga (podst. kroki) połączone z krótkim wykładem o zasadach ruchu kreatywnego lansowanego w Argentynie przez Lolę Brikman. Przed warsztatami Gustaw Juzal Departi (etnomuzykolog) wygłosi wykład pt.etnomuzykologiczne wprowadzenie do tanga. G.J. Departi będzie również tłumaczem warsztatów (z j.hiszpńskiego na j. polski)

Spektakl „Tango” to spotkanie artystów-tancerzy z dwóch różnych światów, z Argentyny i Polski, którzy próbują porozumiewać się tangiem, jako formą taneczną zakorzenioną w kulturze zarówno Ameryki Południowej, jak i Europy.

Impreza jest częścią czwartej edycji festiwalu Antropologii Tańca, który poświęcony
jest badaniu i prezentacji nowych form artystycznych powstałych w wyniku przenikania się kultury europejskiej, afrykańskiej i indiańskiej od czasów kolumbijskich.
Projekt rozpoczął się w lutym 2012 roku konferencją i wystawą poświęconą masce, oraz konferencją w październiku 2012 na temat synkretycznych form artystycznych z Ameryki Południowej ujmowanych w kategoriach estetyki transkontynentalnej.
Część artystyczna festiwalu koncentruje się na fenomenie tanga, pojmowanego jako specyficzna kultura życia, wyłoniona z wielowątkowej etnicznej społeczności Nowego Świata z jego bogatą i zróżnicowaną tradycją taneczną i muzyczno-śpiewaczą, ujmowaną jako chorea ibero-afro-americana.

Organizatorem festiwalu i warsztatów jest Polskie Stowarzyszenie Antropologii Tańca.

Informacje o spektaklu oraz rezerwacja na SOLVAY

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.