Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

39989 miejsce

Kraków. Teatr Mody Laury Obrzut

Projekty Laury Obrzut, jakie zostały zaprezentowane na pokazie Teatr Mody cechuje umiłowanie do stylistyki lat dwudziestych. Wszystkie stylizacje miały wieczorowy charakter, ale nie były to balowe stroje raczej szalone, kabaretowe kostiumy

Teatr Mody Laury Obrzut / Fot. M. PółtorakW ogródku Restauracji Ratuszowa w sercu krakowskiego rynku miał miejsce niezwykłe urzekający pokaz mody autorstwa krakowskiej projektantki – Laury Obrzut. Ten, bardzo kobiecy Teatr Mody, to kilka, autorskich projektów inspirowanych dość wiernie stylowi i ubiorom wieczorowym z okresu międzywojennego.
Teatr Mody Laury Obrzut / Fot. Piotr Moskal
Projekt Teatr Mody odbył się przy dźwiękach popularnych, francuskich piosenek w wykonaniu DABADA TRIO w składzie: Dagny Cipora (wokal), Bartłomiej Chyla (kontrabas) i Dawid Sytniowski (akordeon), gdzie wokalistka była także ubrana w sukienkę projektu Obrzut.

Laura Obrzut jest projektantką mody i stylistką. Ukończyła Szkołę Artystycznego ubioru w Krakowie. Laureatka i finalistka wielu konkursów dla projektantów m. in. Międzynarodowe Targi Bielizny i Pończosznictwa Lingerie w Warszawie.

Teatr Mody Laury Obrzut / Fot. M. PółtorakTeatr Mody Laury Obrzut / Fot. M. PółtorakProjekty Laury Obrzut, jakie zostały zaprezentowane podczas Teatru Mody cechuje umiłowanie do estetyki lat dwudziestych. Wszystkie stylizacje miały wieczorowy charakter, ale nie były to balowe stroje raczej szalone, kabaretowe kostiumy pełne seksapilu. Wszystkie gorsety, falbanki, koronki a przede wszystkim koraliki i frędzle tworzyły niebywały nastrój zabawy tamtych – bądź, co bądź – ekscentrycznych lat. Taka retrospektywna zabawa, przeniesienie się do stylowych kawiarni sprzed prawie już stu lat jest na pewno zgodna z trendem inspirowanym burleską. Bieliźniane elementy jak gorsety, koronkowe i przeźroczyste wstawki dobrze komponowały się z różnego rodzaju nakryciami głowy – jak toczki, biżuteryjne peruki, kapelusze.

Laura Obrzut powracając wiernie do tamtej mody pokazuje, że konwencjonalne projekty mają w sobie wiele do zaoferowania dla współczesnego odbiorcy mody; zarówno pod względem fasonu, jak i emocjonalnego odbioru sztuki krawieckiej.

Teatr Mody Laury Obrzut / Fot. M. PółtorakTeatr Mody Laury Obrzut / Fot. M. Półtorak

Więcej informacji o projektantce na http://www.laura-fashion.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.