Facebook Google+ Twitter

Kraków. Terminal autobusowy w Podgórzu gotowy do obsługi pojazdów

Były tu chaszcze i klepisko oraz bałagan. A jeszcze niedawno stare walące się domy. W wyniku działań włodarzy miasta Krakowa, mimo trudności finansowych, w ciągu dwóch lat wybudowano w tym miejscu terminal autobusowy.

W piątkowe południe został otwarty nowoczesny terminal autobusowy Kraków - Podgórze. Obiekt znajduje się u zbiegu ulic Powstańców Wielkopolskich i Wielickiej oraz Powstańców Śląskich. Posiada pięć zadaszonych stanowisk oraz trzy dodatkowe, niezadaszone. Przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Jednorazowo może pomieścić, co najmniej dwadzieścia autobusów lub busów. Ponadto jest po drugiej stronie wjazdu do terminalu parking dla aut osobowych.

Nareszcie ten węzeł komunikacyjny spełni swoje zadanie. Obiekt znajduje się blisko przystanków tramwajowych do Bieżanowa, Kurdwanowa, centrum Krakowa oraz przystanku PKP Kraków - Krzemionki. Ponadto zaledwie dwa przystanki tramwajowe od stacji PKP Kraków - Płaszów.

Jest to ważny węzeł komunikacji miejskiej, jak też międzywojewódzki oraz międzynarodowy. Tutaj drogi krzyżują się do Nowej Huty, Grzegórzek, centrum Podgórza i Krakowa w kierunku Matecznego, Borku Fałęckiego i Zakopanego. Kolejny kierunek to osiedla Kurdwanów, Bieżanów oraz do Wieliczki, a także do osiedla Mały Płaszów oraz centrum przemysłowego Płaszów - Rybitwy.

Terminal odciąży pętle autobusową pl. Bohaterów Getta. Obecnie jest to końcowy autobusów MPK linii 108, 127, 158, 163. Jest nadzieja, że będzie to początkowy przystanek dla autobusu 301, który przez Wieliczkę jedzie do Niepołomic. A może też tu zaczynać będą linie autobusowe 107, 143 do Bieżanowa i Węgrzc Wielkich. Miejmy nadzieje, że będą tu też przystanki końcowe dla busów z Bochni, Wieliczki i innych miejscowości. Planuje się zatrzymywały się tu autobusy dalekobieżne oraz wycieczkowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.