Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21272 miejsce

Kraków. TRASH ART

TRASH ART to na pewno sztuka stworzona z marzeń, wyobraźni… a może przede wszystkim z potrzeby zadziwienia siebie i widzów tym, co oferuje zwykły świat, który dostarcza tworzywo z tego, co można wyczarować z nieużytecznych już zasobów.

TRASH ART wystawa rzeźby autorstwa Krzysztofa Kadłubowskiego / Fot. M. PółtorakW Pracowni Pod Baranami trwa wystawa rzeźby autorstwa Krzysztofa Kadłubowskiego. Eksponaty stworzone zostały ze starych, niepotrzebnych przedmiotów. Wykonane przez artystę w ten sposób zwierzęta zdają się być ożywionym aktem kreatywnym. Poszczególne elementy danego okazu w pracach Kadłubowskiego tworzą ciekawą i zaskakująca całość.TRASH ART wystawa rzeźby autorstwa Krzysztofa Kadłubowskiego / Fot. M. Półtorak

Te, niezwykłe zwierzęta, ze swoimi blaszanymi częściami ciała – ze śrub, pokrywek, fragmentów części samochodowych czy oprawek do okularów – czarują widza. Lekkie formy ważek, ryb, owadów wysmuklone przez odwłoki ze śrub czy puszek kontrastują z cięższymi okazami – psów, ptaków czy hipopotama z pokaźnym korpusem.

TRASH ART wystawa rzeźby autorstwa Krzysztofa Kadłubowskiego / Fot. M. PółtorakTworzywa wykorzystane w sztuce Kadłubowskiego są pobrane niejako „z natury”; nie ma na nich śladu upiększania, żadnego domalowywania, barwienia.
Sztuka przedstawiona na wystawie Trash Art jest jak dziecięca wyobraźnia, która potrafi „stworzyć” ukochaną zabawkę z niczego, z kawałka niepotrzebnej rzeczy powszechnego użytku. Istoty przedstawiane na wystawie raz są przyjazne, a raz niepokojące, nie do końca wiadomo czy są one z bajki, czy z opowieści fantastycznej, nie do końca też wiadomo czy mają nas przestraszyć, czy tylko wywołać zdziwienie.

TRASH ART wystawa rzeźby autorstwa Krzysztofa Kadłubowskiego / Fot. M. PółtorakJest to na pewno sztuka stworzona z marzeń, wyobraźni… a może przede wszystkim z potrzeby zadziwienia siebie i widzów tym, co oferuje zwykły świat, który dostarcza tworzywo z tego, co można wyczarować z nieużytecznych już zasobów.
Wystawa przygotowana jest dzięki wsparciu Fundacji New Era Art Jana Potockiego. Organizacja działając „non-profit” promuje, upowszechnia i uczy świeżego spojrzenia na sztukę, wspierając przy tym twórczość artystów. Wydarzenie jest częścią projektu Kongres Kraków 2013.

Informacja na PRACOWNIA FACEBOOK

TRASH ART wystawa rzeźby autorstwa Krzysztofa Kadłubowskiego / Fot. M. PółtorakTRASH ART wystawa rzeźby autorstwa Krzysztofa Kadłubowskiego / Fot. M. PółtorakTRASH ART wystawa rzeźby autorstwa Krzysztofa Kadłubowskiego / Fot. M. Półtorak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.