Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10827 miejsce

Kraków. Trwają przygotowania do obchodów Święta 3 Maja

W nocy z wtorku na środę, od północy do 3.00, ulicami Krakowa przejechała kolumna wozów opancerzonych i dział samobieżnych, które wezmą udział w 3 majowej paradzie z okazji święta uchwalenia Konstytucji z 1791 roku.

Kraków.Trwają przygotowanie do obchodów Święta 3 Maja / Fot. Sławomir OstrowskiWjazd kolumny pancernej z ulicy Pawiej w Basztową wywołał niemałą sensację wśród miłośników nocnego życia. Jeszcze większe zdumienie i szok budził u kierowców aut osobowych, które z bocznych uliczek wyjeżdżały na ulicę Basztową na wprost przed stojącą na drodze kolumnę wojska.
Mimo braku odpowiedniego zabezpieczenia ze strony miasta wojsko sprawnie przeprowadziło próbę przed zbliżającą się paradą.

Jak udało nam się dowiedzieć (po przeprowadzonej próbie) sprzęt zmechanizowany biorący udział w paradzie zostanie podzielony na grupy tematyczne, co pozwoli oglądającym paradę lepiej przyjrzeć się prezentowanemu uzbrojeniu. Kraków.Trwają przygotowanie do obchodów Święta 3 Maja / Fot. Sławomir Ostrowski

Miłośnicy militariów zapewne ucieszą się na wieść, że podczas parady będą mogli zobaczyć: Kołowy Transporter Opancerzony ROSOMAK, BRDM 2B ŻBIK (model 1997), HIBNERYT - samobieżny przeciwlotniczy zestaw artyleryjski złożony z: samochodu ciężarowo-terenowego Star 266 oraz zamontowanego na nim działka ZU-23-2, wyrzutni rakiet WR-40 LANGUSTA oraz samobieżnej armato-haubicy 152 mm AHS DANA. Po formacjach piechoty i sprzęcie zmechanizowanym paradę zamkną jednostki konne.

Kraków.Trwają przygotowanie do obchodów Święta 3 Maja / Fot. Sławomir OstrowskiProgram krakowskich obchodów święta 3 maja:
- Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Czynu Zbrojnego Polski Walczącej, skwer
u zbiegu ul. Powiśle z ul. Zwierzyniecką, godz. 9.15.
- Msza święta w intencji Ojczyzny, Katedra na Wawelu, godz. 10.00.
- Złożenie wieńca pod Krzyżem Katyńskim, Plac o. Adama Studzińskiego,
godz. 11.30
- Pochód Patriotyczny, przejście Drogą Królewską na Plac Matejki, godz. 11.40
- Uroczystości patriotyczne przed Grobem Nieznanego Żołnierza, w tym wręczenie odznaczeń państwowych i aktów nadania obywatelstwa polskiego, Plac Matejki, godz. 12.00.
Kraków.Trwają przygotowanie do obchodów Święta 3 Maja / Fot. Sławomir Ostrowski- Defilada formacji wojskowych i ułańskich połączona z pokazem sprzętu, Plac Matejki – Basztowa LOT, po zakończeniu uroczystości na Placu Matejki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

sj
  • sj
  • 04.05.2012 22:19

czuje Pana gorycz ale wie Pan...dziękuję:) bo dzięki tym zdjęciom wiem, gdzie i jak pracuje Mateusz.siedzi w którymś z tych wozów:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny przykład na działanie nowego panelu. Do 3 w nocy ganiałem po mieście żeby przygotować ten materiał o 4 już czekał w moderacji. I co? I nic gnije tam do tej pory, a jest 12.42. Jedynie ktoś zmienił mu wagę na niższą. Super. Nowy panel to tylko narzędzie do pozbywania się materiałów. Czy warto gonić w środku nocy za materiałem, żeby wisiał na blogu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.