Facebook Google+ Twitter

Kraków. Trwają przygotowania do obchodów święta Bożego Miłosierdzia

Już w najbliższą niedzielę sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odwiedzą tysiące wiernych.

Ołtarz polowy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach / Fot. Sławomir OstrowskiStanie się tak za sprawą obchodów Święta Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji o godzinie 10.00 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona uroczysta msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.

Ołtarz polowy już czeka, obecnie trwają prace nad przygotowaniem sektorów przed ołtarzem.

Ci którzy nie będą mogli wybrać się do krakowskich Łagiewnik będą mieli okazję zobaczyć transmisję niedzielnej mszy przygotowaną przez TVP1.

Tablica przypominająca pielgrzymom i turystom o zachowani ciszy i powagi miejsca / Fot. Sławomir OstrowskiOłtarz polowy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach - widok z przed ołtarza / Fot. Sławomir OstrowskiOłtarz polowy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach - widok od strony Sanktuarium / Fot. Sławomir OstrowskiDroga do ołtarza polowego od strony zakrystii / Fot. Sławomir OstrowskiZnajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

sk
  • sk
  • 15.04.2012 00:25

Nie wybiorę się ...ale zapewne obejrze w TVP1 .Dziękuje za info :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

czym polega to Boże Miłosierdzie obchodzone w Łagiewnikach? Tutaj musimy sięgnąć do historii powstania Sanktuarium w Łagiewnikach, która też pokazuje, jak działa Magisterium w Kościele Katolickim.

Faustyna urodziła się w 1905 roku, w rodzinie małorolnych chłopów. Skończyła 3 klasy szkoły podstawowej i nigdy nie czytała Biblii.

... Potem miała kolejną wizję, w której otrzymała od Jezusa polecenie namalowania obrazu podpisanego słowami: „Obiecuję, że dusza, która będzie czcić ten obraz, nie zginie”.

"Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. (…) Po chwili powiedział mi Jezus: » Wymaluj mi obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Obiecuję, że dusza, która będzie czcić ten obraz, nie zginie".

Wizja Faustyny sprzeczna z Pismem Świętym
To przesłanie, które Faustyna rzekomo otrzymała od Jezusa jest sprzeczne z nauką Jezusa zawartą w Biblii. Słowo Boże wyraźnie zakazuje kultu obrazów, nie pozwala na malowanie 'tego co w górze', czyli wyobrażania sobie Boga w formie obrazów.
Drugie przykazanie Dekalogu brzmi:
Księga Wyjścia
20,4 Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.
20,5 Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył ...

Umarła w październiku 1938 roku. Jej ciało zostało pochowane na cmentarzu zakonnym w ogrodzie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach we wspólnym grobowcu. Myśl o miłosierdziu odnosi zwycięstwo za jej grobem, ale zgoła nie zaraz. Szerzy się, owszem, ale napotyka na ostry opór władzy kościelnej. Dwadzieścia lat po śmierci Faustyny najwyższa instancja doktrynalna Kościoła rzymskokatolickiego, watykańska Kongregacja Świętego Oficjum, wydaje dekret stwierdzający, że przeżycia siostry Faustyny nie mają źródła nadprzyrodzonego i że należy wycofać modlitwy i obrazki pochodzące z tych rzekomych objawień.

Potem do akcji wkracza Karol Wojtyła. Jeszcze jako biskup tego miasta wydeptuje w Watykanie cofnięcie dekretu. Publikacja tej zmiany następuje znów po dwudziestu latach. W tym samym roku Pańskim 1978 zapada w tymże Watykanie wiadoma decyzja, która sprzyja sprawie. Jeszcze cztery daty: 1980 – encyklika Jana Pawła II, druga z trzynastu, o Bożym miłosierdziu jako największym przymiocie Boga, 1993 – beatyfikacja Faustyny (zezwolenie na kult lokalny), 1995 – ustanowienie Święta Miłosierdzia Bożego, 2000 – kanonizacja Faustyny.
Łagiewniki stają się ośrodkiem światowego kultu miłosierdzia Bożego.”

Refleksje:
Watykańska Kongregacja Świętego Oficjum w roku 1958 odrzuciła wizje Faustyny, natomiast w roku 1978, za sprawą JP2 rozpoczyna się proces odrzucenia dekretów tegoż Oficjum następnie proces beatyfikacji i kanonizacji Faustyny.

Jaką więc wartość mają oświadczenia Watykańskiej Kongregacji Świętego Oficjum, że jedne [nieomylne] Oficjum odrzuca dekrety poprzedniego?

W oparciu o artykuł:
Miłosierdzie Boże według Faustyny i Jana Pawła II
http://husyta.wordpress.com/2009/04/20/milosierdzie-boze-wedlug-faustyny-i-jana-pawla-ii/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiedziałam, że "ołtarz polowy" tak się zmienił..:-) 5

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.04.2012 15:14

...a na obchody biskupi przyjadą takimi oto limuzynami link
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.