Facebook Google+ Twitter

Kraków. Tworzywo dłutem i rylcem

W tematyce wystawy „Tworzywo dłutem i rylcem” dominują motywy etniczne, nawiązujące do wzornictwa skandynawskiego, elementów młodopolskich oraz motywów żydowskich.

Wystawa Tworzywo dłutem i rylcem / Fot. fot. M. PółtorakW ŻyWej Pracowni na krakowskim Kazimierzu trwa wystawa prac graficznych wykonanych przez uczestników warsztatów. Na ekspozycji można zobaczyć prace wykonane w technikach linorytu, gipsorytu, monotypii i kolografii. Przedstawione wzory są wynikiem poszukiwań twórczych w zakresie formy i tematyki uczestników warsztatów organizowanych przez ŻyWą Pracownię.

Wystawa Tworzywo dłutem i rylcem / Fot. M. PółtorakSala, w której możemy obejrzeć ekspozycje zapełniona jest – prócz prac wystawowych- także mnóstwem surowców i wyrobów rękodzielniczych.
Takie wnętrze sprawia, że grafika prezentowana na ekspozycji jest podziwiana przez publiczność niejako w naturalnej scenerii. Mamy tu wyroby z gliny, wikliny i innych naturalnych materiałów. Można śmiało powiedzieć, że wystrój i atmosfera miejsca przenosi nas w czasie i przestrzeni.

Wystawa Tworzywo dłutem i rylcem / Fot. M. PółtorakW tematyce wystawy „Tworzywo dłutem i rylcem” dominują motywy etniczne, nawiązujące do wzornictwa skandynawskiego, elementów młodopolskich oraz motywów żydowskich. Większość rycin dotyczy liternictwa, wzornictwa i swobodnej ilustracji. Następną grupą prac są grafiki wykonane w ramach działań związanych z dużymi wydarzeniami - Festiwalu Rozstaje, Nocy Muzeów oraz Festiwalu Kultury Żydowskiej.
Wystawa potrwa do 31 sierpnia.

Wystawa Tworzywo dłutem i rylcem / Fot. M. PółtorakWystawa Tworzywo dłutem i rylcem / Fot. M. Półtorak Informacje na FACEBOOK

Wystawa Tworzywo dłutem i rylcem / Fot. M. Półtorak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.