Facebook Google+ Twitter

Kraków tysiąca miejsc...

Jest w Krakowie wiele takich miejsc. Magicznych, jakich na próżno szukać gdzie indziej.

Jest w Krakowie wiele takich miejsc. Magicznych, innych, jakich na próżno szukać gdzie indziej. Jak na Miasto Kultury przystało wszelkie formy rozrywki są tu mile widziane, dozwolone i jak najbardziej wskazane. Każdy ma szanse czymś nakarmić swoje zmysły. Na początek coś dosłownie „do schrupania”, zarówno dla ciała jak i ducha przy okazji.
Restauracja Chimera
Jak reklamuje się sam lokal otwierając dla gości secesyjne podwoje, zachęca do ich odwiedzin następującymi słowy:
Polecamy wyśmienite pasztety, wędliny i sery własnej produkcji oraz niepowtarzalne w smaku pieczone kaczki, gęsi, a na specjalne życzenie również – przyrządzane w całości – udźce cielęce lub wieprzowe i prosiaki. Wiosną należy spróbować szparagów, raków,
pieczonych jagniąt, a jesienią i zimą grzybów i dziczyzny (dania w dużym wyborze: dziki, jelenie, daniele, zające, bażanty).

Chimera kiedyś kojarzona tylko z barem sałatkowym była jednym z nielicznych miejsc pomyślanych o wegetarianachW średniowiecznych piwnicach Pałacu pod Baranami kryją się 3 sale samoobsługowe i cześć restauracyjna. Chimera kiedyś kojarzona tylko z barem sałatkowym była jednym z nielicznych miejsc pomyślanych o wegetarianach. Z czasem menu zostało wzbogacone o powyższe dania mięsne, co niewątpliwie nie odstrasza, a wręcz zatrzymuje spragnionych mięsiwa odwiedzających. Wśród nich są sami krakowianie i bardzo wielu turystów, gdyż miejsce to cieszy się dobra sława i jest wymieniane w większości przewodników po grodzie Kraka. Niewątpliwą zaletą restauracji jest: w zimie prawdziwy, ziejący ogniem-niczym smok wawelski-kominek. Natomiast w sezonie letnim, całkiem spory, zagospodarowany w po dworcu ogródek z barem sałatkowym i ciepła kuchnią, która zasługuje na szczególną uwagę.
Mimo usytuowania „Chimery” w podziemiach zabytkowej kamienicy, możliwości zwiedzenia i przebywania w historycznych wnętrzach i równoczesnego rozkoszowania się czy to staropolską kuchnią czy zdrowym, dietetycznym menu, ceny są tu zupełnie normalne. Można by rzec nawet więcej, jak na warunki krakowskie bardzo przystępne. Za duży zestaw sałatek,(sześć różnych dowolnie wybranych) zapłacimy 14 zł, za mały mix w skład, którego wchodzą cztery sałatki, wymienne z kuchnią ciepła - 10zł.


ADRES:
Restauracja "Chimera"
ul. Św. Anny 3, 31 -008 Kraków
tel. 012 292 12 12, tel. / fax 012 423 21 78
e-mail:kontakt@chimera.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

jaś kowalski
  • jaś kowalski
  • 12.12.2011 18:25

bzdety piszecie Waćpanno!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ktoś jeszcze pamięta, że była tam knajpka ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików)? Wtedy panował tam naprawdę niepowtarzalny klimat!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.