Facebook Google+ Twitter

Kraków. Uroczyste otwarcie 66. sezonu teatralnego w "Grotesce"

W minioną sobotę (17 września 2011 r.) Teatr Lalki, Maski i Aktora "Groteska", przedstawieniem Mistrz i Małgorzata, uroczyście zainicjował 66. sezonu teatralny. Z tej okazji Teatr Groteska uhonorował instytucje i osoby zaangażowane w działania Teatru.

Spektakl Mistrz i Małgorzata w wykonaniu aktorów Teatru Lalki, Maski i Aktora GROTESKA z okazji uroczystego otwarcia 66. sezonu teatralnego w Grotesce / Fot. Sławomir OstrowskiTeatr Lalki, Maski i Aktora Groteska wielu osobom kojarzy się głównie z dwoma wydarzeniami - najmłodsi kochają go za Wielką PGNiG Paradę Smoków (tylko w samej ostatniej edycji uczestniczyło ponad 130 tys. osób), której towarzyszy wieczorne widowisko w zakolu Wisły, u stóp Wzgórza Wawelskiego.

Dorośli kojarzą Groteskę przede wszystkim z corocznym podsumowaniem minionego sezonu na politycznej scenie - Reality Shopka Szoł. Wyjątkowe widowisko satyryczne, w którym na scenie obok aktorów występują politycy i samorządowcy.Spektakl Mistrz i Małgorzata w wykonaniu aktorów Teatru Lalki, Maski i Aktora GROTESKA z okazji uroczystego otwarcia 66. sezonu teatralnego w Grotesce / Fot. Sławomir Ostrowski

Groteska, to jednak nie tylko smoki i noworoczna szopka. W minionym sezonie, na macierzystej scenie, teatr zaprezentował 600 spektakli, które obejrzało ponad 120 tys. widzów Wynik ten stawia Groteskę w ścisłej czołówce najchętniej odwiedzanych scen teatralnych w Polsce.

Spektakl Mistrz i Małgorzata w wykonaniu aktorów Teatru Lalki, Maski i Aktora GROTESKA z okazji uroczystego otwarcia 66. sezonu teatralnego w Grotesce / Fot. Sławomir OstrowskiSpośród wielu przedsięwzięć minionego sezonu życia Teatru na szczególne wyróżnienie zasługują: rozpoczęcie wielkiego europejskie tournée spektaklu "Hommage à Chagall"; udziału Teatru w międzynarodowych festiwalach; przewodnictwie w Kulturalnych Projektach Międzynarodowych, w tym: Festiwal Fri Figur (Oslo - Norwegia, maj 2010); Festiwal Skupova Plzeň (Pilzno - Czechy, czerwiec 2010); Sibiu International Theatre Festival (Sybin - Rumunia; maj 2011); realizacji I edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy. Materia Prima.

Wiele z tych wydarzeń ma swego dobrego ducha - są nim ludzie i instytucje z poza Teatru Groteska, których (często bezinteresowne) wsparcie i zaangażowanie w działania Groteski zostało oficjalnie nagrodzone przyznaniem tytułu Przyjaciela Teatru Groteska. Odbyło się to w tym roku po raz pierwszy w historii placówki.

Spektakl Mistrz i Małgorzata w wykonaniu aktorów Teatru Lalki, Maski i Aktora GROTESKA z okazji uroczystego otwarcia 66. sezonu teatralnego w Grotesce / Fot. Sławomir OstrowskiLista kandydatów do tego zaszczytnego tytułu była długa. Wybierano osoby spośród przedstawicieli biznesu, mediów, instytucji publicznych i jednostek samorządowych, mając na względzie ich wsparcie, pomoc i zaangażowanie w działania Teatru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawe dlaczego znikło wyróżnienie pierwszego zdjęcia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.